mobile

2 grudnia rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”

Już po raz czwarty Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych przeprowadzi akcję promującą bezpieczeństwo pieszych. Choinki z odblaskowymi znaczkami staną w wyznaczonych miejscach w stolicy.

Redakcja
TAGI
2 grudnia rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”

Zasady akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem” są proste: darmowe odblaskowe breloczki i opaski mają poprawić widoczność pieszych i rowerzystów w sezonie jesienno-zimowym. Nawet niewielki odblaskowy element sprawia, że nosząca go osoba jest widoczna ze 130-150 metrów. Dla porównania, w tych samych warunków bez takiego odblasku, kierowca widzi pieszego, gdy ten jest około 20-30 metrów. Warto pamiętać, że droga hamowania samochodu przy prędkości 50 km/h na suchej i równej nawierzchni to blisko 20 metrów, a mokry bądź ośnieżony asfalt znacząco ją wydłuża. Kierowca często nie ma szans na uniknięcie niebezpiecznej sytuacji.

Wychodząc z założenia, że warto im zapobiegać, strażnicy we współpracy z leśnikami udekorują drzewka odblaskami, które będzie można bezpłatnie zabrać dla siebie i swoich bliskich. „Ozdoby” będą uzupełniane, gdy tylko zacznie ich na świerkach brakować. „Odblaskowe choinki” staną też przed urzędami dzielnic oraz instytucjami publicznymi, które zaangażowały się w akcję. Po jej zakończeniu wszystkie drzewka zostaną przekazane do domów dziecka, placówek pomocowych i innych osób potrzebujących.

Tylko podczas ubiegłorocznej edycji w ten sposób w ręce mieszkańców trafiło ponad 20 tysięcy znaczków odblaskowych.

Akcja wpisuje się w prowadzoną przez Lasy Państwowe kampanię „Dla lasu, dla ludzi”, której jednym z filarów jest społeczna funkcja lasów. Rekreacja i wypoczynek w lasach to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu, dlatego szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie osób odwiedzających lasy.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda