mobile

2 miesiące aresztu dla podejrzanych o rozbój

Policjanci z wydziału kryminalnego z Pragi Północ zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili operacyjni, dwóch 20-latków i 26-latek, działając wspólnie i w porozumieniu, ukradli 63 tys. złotych grożąc użyciem przemocy kasjerce. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.

inf. prasowa
2 miesiące aresztu dla podejrzanych o rozbój

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 8 lipca br. na Targówku. Tam młodzi mężczyźni zaatakowali kasjerkę w firmie kurierskiej. Jeden z napastników groził kobiecie przedmiotem przypominającym broń, natomiast dwóch pozostałych umożliwiało drogę ucieczki blokując skutecznie drzwi. Sprawcy ukradli 2 kasetki, w których były pieniądze w kwocie 63 tys. złotych.

Kiedy tylko informacja o napadzie trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ci zaczęli ustalać szczegóły dotyczące napastników. Wkrótce dotarli do dwóch mieszkańców gminy Parysów oraz jednego z gminy Pilawa. 20-latkowie i 26-latek zostali zatrzymani. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych, kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 45 tys. złotych oraz ustalili miejsce, gdzie zakopany był przedmiot służący do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z komisariatu na Targówku doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam oskarżyciel, po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu, postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na dwa miesiące. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda