mobile
REKLAMA

22-letni obrońca podpisał kontrakt z Legią

Stołeczna Legia pozyskała dziś nowego zawodnika. Z drużyną mistrza Polski kontrakt podpisał dwudziestodwuletni obrońca Paweł Stolarski. Umowa z piłkarzem obowiązywała będzie przez trzy lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Marcin Kalicki
22-letni obrońca podpisał kontrakt z Legią

Paweł Stolarski urodził się 28 stycznia 1996 roku w Krakowie. W Ekstraklasie zadebiutował jako siedemnastolatek 20 kwietnia 2013 roku w barwach Wisły Kraków, której jest wychowankiem. Niespełna dwa miesiące wcześniej zagrał swój pierwszy mecz dla drużyny seniorskiej, w którym w rozgrywkach Pucharu Polski krakowianie pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok. Grający jako obrońca lub pomocnik zawodnik z Grodu Kraka od sezonu 2014/15 bronił barw Lechii Gdańsk. Wcześniej Paweł Stolarski związany był z Zagłębiem Lubin i wspomnianą już wcześniej Wisłą Kraków. Pomimo młodego wieku piłkarz ma już duże doświadczenie na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Od 2013 roku rozegrał bowiem w Ekstraklasie dziewięćdziesiąt dwa spotkania. Zanotował także trzydzieści pięć występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski: U-15, U-17, U-19, U-20 i U-21.

- Paweł to młody, przyszłościowy zawodnik, którego nasz dział skautingu obserwował od wielu lat, nie tylko w Lechii Gdańsk, ale i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego profil bardzo nam odpowiada - jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie. Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni wniesie do zespołu to, co ma najlepsze - mówi Ivan Kepcija, dyrektor techniczny Legii.

- Bardzo cieszę się, że trafiłem do Legii Warszawa. To dla mnie duży krok do przodu. Waleczności i zaangażowania na pewno mi nie zabraknie - powiedział po podpisaniu kontraktu Paweł Stolarski.

Zawodnik dołączył już do prowadzonej przez Portugalczyka Ricardo Sa Pinto pierwszej drużyny "Wojskowych".

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com    

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda