mobile

23. Festiwal Nauki

Znakomici naukowcy, ciekawe wykłady, lekcje, dyskusje i warsztaty. Przed nami już 23. Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 20-29 września. Głównymi tematami tegorocznej edycji są: matematyka, nowe technologie i najnowsza historia Polski.

Informacja prasowa/fot. EliFrancis
23. Festiwal Nauki

To największe tego typu wydarzenie promujące naukę w Polsce. Festiwal  dzieli  się  na  imprezy  otwarte,  ogólnie  dostępne  oraz  zajęcia dla  zorganizowanych  grup szkolnych, które  przychodzą  na tzw. lekcje festiwalowe (dofinansowane przez Urząd m.st. Warszawy).

W programie są m.in. debaty na tematy istotne w bieżącym życiu społecznym i naukowym, popołudniowe wykłady i warsztaty dla maturzystów, wieczorne kluby dyskusyjne i warsztaty poświęcone osiągnięciom poszczególnych nauk, weekendowe spotkania z ludźmi i instytucjami naukowymi, warsztaty w laboratoriach i salach akademickich, wycieczki terenowe i do muzeów, pokazy filmowe i teatralne i prezentacje muzyczne oraz imprezy dedykowane dzieciom, tematyczne warsztaty naukowe z pokazami zjawisk przyrodniczych. Na spotkania festiwalowe wstęp wolny.

Imprezy odbywają się w pracowniach, laboratoriach, salach doświadczalnych i seminaryjnych. A prelegentami są naukowcy,  mający w  dorobku  osiągnięcia  naukowe, dydaktyczne i popularyzatorskie.

Festiwal Nauki w Warszawie powołany został z inicjatywy środowisk naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 roku. Od kilku lat w ramach Festiwalu swoje spotkania przygotowuje ponad sto instytucji naukowych, edukacyjnych, upowszechniających kulturę, stowarzyszeń i towarzystw naukowych.

Szczegółowy program: https://festiwalnauki.edu.pl/program

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda