mobile
REKLAMA

„40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa”


6 maja odbędzie się pierwsza zbiórka krwi zorganizowana wspólnie z nowo powstałym Klubem „Krewki Ursynów”. W ramach obchodzonego jubileuszu, ogłaszamy akcję „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa”. Zbiórka odbędzie się 6 maja w godzinach od 10.00 do 15.00, przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. Członkowie Zarządu Dzielnicy Ursynów zapowiedzieli włączenie się do akcji.
 

Informacja Prasowa
TAGI
„40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa”

"Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew" – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.

Akcja potrwa do końca roku. Co jeśli zbierzemy 40 litrów krwi po pierwszej, a może drugiej zbiórce? Działamy dalej! Pokażmy, że mieszkańcy Ursynowa mają szczodre serca.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia.

Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Klub „Krewki Ursynów” zaplanował zbiórki krwi do końca roku w terminach: 6 maja, 1 lipca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał na początku marca. Liczy ponad 50 członków. Spotkania odbywają się w ursynowskim Ratuszu, dwa razy w miesiącu. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko