41. Maraton Warszawski

W niedzielę, 29 września odbyła się już 41 edycja PZU Maratonu Warszawskiego. Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Dadi Yami Gemeda. Najlepszy z Polaków ukończył zawody na ósmym miejscu. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Rebecca Korir. Najszybsza z Polek ukończyła zawody na szóstym miejscu.

Sylwia Fiutkowska/fot. Tomasz Bielecki

W maratonie wystartowało prawie sześć tysięcy osób z różnych krajów. Zdecydowanie najlepiej zawody udały się reprezentantom Etiopii, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Wygrał Dadi Yami Gemeda z czasem 2 godziny 11 minut i 39 sekund, drugie miejsce zajął Chalachew Asmamaw Tiruneh z czasem 2 godziny 11 minut i 54 sekundy, zaś ostatnie miejsce na podium uzupełnił Endale Abeyneh Belachew, który ukończył bieg z czasem 2 godziny 15 minut i 10 sekund. Pierwszy z Polaków na mecie był Dariusz Nożyński, który z czasem 2 godziny 24 minuty i 52 sekundy zajął ósme miejsce.

Wśród kobiet pierwsze dwa miejsca należały do Kenijek. Na najwyższym stopniu podium z czasem 2 godziny 29 minut i 3 sekundy stanęła Rebecca Korir, tuż za nią z czasem 2 godziny 33 minuty i 24 sekundy uplasowała się Eunice Muchiri, a trzecie miejsce zajęła Etiopka Aberu Mulisa, która ukończyła bieg z czasem 2 godziny 37 minut i 7 sekund. Najlepsza z Polek - Joanna Dorociak z czasem 2 godziny 59 minut i 16 sekund zajęła szóste miejsce.

Główną nagrodą zawodów był samochód osobowy, który trafił w ręce triumfatorki rywalizaci pań - Rebecci Korir.