mobile

7 mln zł na Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich


 Projekt zakładający wyremontowanie budynku przy ul. Hrubieszowskiej 9 i zaadaptowanie go na Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich wchodzi w kolejną fazę realizacji. Warszawscy radni właśnie przyznali na ten cel 7 mln zł.


 

Informacja prasowa
7 mln zł na Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

W ubiegłym roku została podjęta decyzja o stworzeniu Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich w zabytkowym, wybudowanym w 1923 r. budynku zlokalizowanym przy ul. Hrubieszowskiej. Projekt inwestycji zakładającej modernizację i adaptację budynku na potrzeby kombatantów jednogłośnie poparli warszawscy radni na sesji, która odbyła się 19 października 2017 r. We wspólnym oświadczeniu radni napisali, że stworzenie takiego miejsca na mapie Warszawy jest niezbędnym elementem systemu wsparcia tych, którzy przed laty bohatersko bronili naszego miasta.

Na ostatniej sesji Rady m.st. Warszawy radni zdecydowali o przyznaniu 7 mln zł na realizację tego przedsięwzięcia. – Podpisaliśmy już umowę na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budynku, właśnie zakończyły się konsultacje społeczne. Przed nami opracowanie dokumentacji projektowej. W przyszłym roku chcemy rozpocząć prace budowlane – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Projekt musi powstać w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i ma określić ostateczny zakres prac związanych z modernizacją budynku.

Po remoncie pustostan przy Hrubieszowskiej zmieni się nie do poznania, zyska nowe funkcjonalności i będzie pełnić dla kombatantów funkcję integracyjno-rozrywkową, przy jednoczesnym zapewnieniu im dziennej opieki wraz z wyżywieniem - Chcielibyśmy, żeby Dom Pomocy był miejscem, do którego Powstańcy będą przychodzili z radością, żeby się spotkać, porozmawiać i odpocząć - mówi Krzysztof Strzałkowski.

Do czasu otwarcia Domu Pomocy dla Powstańców Warszawskich funkcje tej placówki przejmie  Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" przy ul Nowolipie 25B. To miejsce, gdzie seniorzy mają do dyspozycji m. in. klubokawiarnię, salę gimnastyczną, komputerową oraz wspólną, kreatywną przestrzeń. To tam odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące wyglądu i funkcjonowania Domu Pomocy dla Powstańców Warszawskich.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda