mobile

Absurdalne zachowanie policjantów. Śledzenie czy patrolowanie? Skandaliczna sytuacja na tle politycznym

W poniedziałek, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii, doszło do wydarzenia, które budzi kontrowersje i podważa zaufanie do organów ścigania. Trójka policjantów została przyłapana na tym, jak przez co najmniej kilometr śledziła działaczy Agrounii, co wywołało oburzenie i zarzuty ze strony mediów i społeczności. Sytuacja ta stawia pytania o granicę między zapewnianiem bezpieczeństwa a możliwym nadużyciem władzy

Amelia Włodarczyk
Absurdalne zachowanie policjantów. Śledzenie czy patrolowanie? Skandaliczna sytuacja na tle politycznym

Działacze Agrounii organizowali konferencję prasową przed siedzibą TVP, w związku z hejtem, jaki spadł na nich po ogłoszeniu kandydatury Michała Kołodziejczaka z listy KO do Sejmu. Sytuacja, w której przeciwnicy polityczni podlegają obrażliwym i wulgarnym komentarzom w internecie, staje się niestety częstym zjawiskiem w dzisiejszej rzeczywistości. Jednak to, co wydarzyło się po zakończeniu konferencji, wywołało prawdziwą burzę.

Działacze Agrounii zauważyli, że trzech policjantów podąża za nimi ulicami Warszawy. Natalia Żyto, rzeczniczka ugrupowania, postanowiła zwrócić się do funkcjonariuszy z pytaniem, dlaczego są śledzeni. Rozmowę z policjantami nagrała i opublikowała w internecie, dzięki czemu sytuacja szybko stała się medialnym wydarzeniem.

Policjanci w pierwszej chwili twierdzili, że mieli w tym rejonie jakieś zgłoszenie, jednak kiedy rzeczniczka kontynuowała pytania, zaczęli się wypierać i podać sprzeczne informacje. Niebawem policjantki i policjant zniknęli z pola widzenia działaczy. Co ciekawe, gdy ci zatrzymali się za winklem pół kilometra dalej, funkcjonariusze znów się pojawili za nimi. Cała sytuacja została udokumentowana na nagraniu, które stało się viralowe w sieci.

Natalia Żyto komentując zachowanie policji powiedziała: *"Oni chcą nas przestraszyć. Uważam, że mają takie polecenia z góry. To nie jest wina tych normalnych policjantów, tylko jakichś chorych wytycznych."* Z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji, podinsp. Sylwester Marczak, usiłuje uspokoić sytuację, twierdząc, że chodziło jedynie o patrolowanie konkretnego rejonu, a nie śledzenie działaczy Agrounii. 

Ten incydent podważa zaufanie społeczeństwa do organów ścigania i stawia pytania o możliwość nadużyć władzy. Istotne jest, aby służby mundurowe działały zgodnie z prawem i z poszanowaniem praw obywatelskich, unikając absurdalnych sytuacji, które mogą prowadzić do eskalacji konfliktów i obniżenia zaufania społeczeństwa do policji.

Nie ulega wątpliwości, że polityczne napięcia i konflikty powinny być rozwiązywane w sposób pokojowy i z poszanowaniem demokratycznych zasad. Obecne zdarzenie tylko podkreśla potrzebę otwartego dialogu, a także konieczność przestrzegania praw obywatelskich i zasad praworządności. Trójka policjantów śledzących działaczy Agrounii po konferencji to incydent, który nie tylko powinien być wyjaśniony, ale także powinien skłonić do refleksji nad kondycją demokracji i praworządności w Polsce.

fot.PAP/Leszek Szymański

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda