mobile
REKLAMA

Adam Linowski zostaje w Legii

Adam Linowski, który jest koszykarzem Legii Warszawa z najdłuższym stażem z dotychczasowej kadry zespołu, podpisał nowy kontrakt ze stołecznym klubem. 32-letni silny skrzydłowy będzie reprezentować barwy warszawskiej drużyny przez kolejne dwa sezony.

Marcin Kalicki
Adam Linowski zostaje w Legii

Adam Linowski jest jedynym zawodnikiem Legii, który wywalczył awans do ekstraklasy i nadal występuje w klubie. Po raz pierwszy reprezentował jej barwy w sezonie 2007/08 w rozgrywkach drugiej ligi. Mierzący 201 centymetrów silny skrzydłowy w ostatnim sezonie zagrał w 23 meczach, w których zdobył 61 punktów. Mniejsza liczba spotkań była spowodowana kontuzją, jakiej doznał na początku rozgrywek.

- To bardzo fajne uczucie, móc związać się z Legią na kolejne lata. Cieszę się, że nadal będę mieć okazję współpracować z trenerem Tane Spasevem, który poprowadził nas w minionym sezonie do ćwierćfinału Energa Basket Ligi. Bardzo zadomowiłem się w Legii, która ciągle się rozwija, idzie w dobrym kierunku. Czuję się jej częścią, spędziłem tu już pięć sezonów, spędzę kolejne dwa, a w dodatku będę mieć okazję, by sprawdzić się w rywalizacji na arenie międzynarodowej w ramach europejskich pucharów. Moim celem będzie pomóc drużynie tak bardzo, jak tylko będę mógł –  walczę i daję z siebie wszystko – powiedział Adam Linowski, który w barwach Legii spędził w sumie pięć sezonów, rozegrał 156 spotkań, zdobywając w nich łącznie 977 punktów.

Legia Warszawa kontynuuje budowę zespołu na sezon 2019/20. W kadrze drużyny, którą poprowadzi trener Tane Spasev, znajdują się Sebastian Kowalczyk, Romaric Belemene i właśnie Linowski.

Źródło: informacja prasowa/Fot. Marcin Bodziachowski/legiakosz.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda