mobile
REKLAMA

Aeroklub Bemowo zaprasza pod swoje skrzydła

Fani lotnictwa mają w Warszawie miejsce dla siebie. To Aeroklub Warszawski, który oferuje zainteresowanym możliwość rozwoju aż w sześciu obszarach. Stowarzyszenie miłośników sportów lotniczych prowadzi działalność w dwóch miejscach w pobliżu stolicy.

Aeroklub Bemowo zaprasza pod swoje skrzydła

Osoby zainteresowane nauką sztuki lotniczej mają możliwość rozwoju w takich sekcjach jak samolotowa, spadochronowa, szybowcowa, modelarska, balonowa oraz mikrolotowa. Działalność Aeroklubu prowadzona jest na dwóch lotniskach – Babice, na zachodnich obrzeżach stolicy oraz Chrcynno obok Nasielska ok 50 km od Warszawy.

Aeroklub Warszawski obok bieżącej działalności stawia sobie wiele wyzwań. Potwierdzeniem tego jest Strategia 2015+, która została przyjęta pod koniec 2015 roku. Z niej dowiedzieć się możemy, że Stowarzyszenie planuje utworzenie nowego lotniska – bazy w podwarszawskiej Zielonce. W najbliższej przyszłości podjęte mają także zostać remonty infrastruktury klubowej.

Rok 2017 to istotna data z punktu widzenia historii klubu. Obecnie obchodzona jest 90. rocznica jego powstania. To 19 X 1927 roku po raz pierwszy doszło do spotkania członków założycieli, na którym uchwalono statut, program pracy a także dokonano wyboru rady i zarządu Aeroklubu. Z kolei pierwszy kurs został przeprowadzony w styczniu kolejnego roku.

Choć lotnictwo to aktywność, która wydaje się niezwykle pociągająca, to trzeba pamiętać, że jej koszty są bardzo wysokie. Samo szkolenie teoretyczne kosztuje minimum 1000 PLN a w wersji maksymalnej cena potrafi sięgać nawet kilku tysięcy PLN. Z kolei loty samolotem to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy PLN za godzinę. Nauka latania na szybowcach jest nieco tańsza, jednak i w tym przypadku należy liczyć się ze sporymi wydatkami.

Aeroklub Warszawski proponuje nie tylko możliwość nauki pilotażu. Oferowana jest także obsługa techniczna dla wybranych typów statków powietrznych takich jak Cessna, Piper czy AT-3. Stowarzyszenie oferuje również przestrzeń biurową na wynajem. Lokale mieszczą się przy lotnisku Babice oraz na warszawskim Gocławiu. Z kolei osoby zainteresowane reklamą mają możliwość wykupienia lotów z banerem nad Warszawą a także w innych miejscach kraju.

Rafał Osiński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko