mobile

Akademicy z awansem do III ligi

Młodzi adepci futbolu zakończyli tegoroczne rozgrywki piłkarskie. W IV lidze okręgowej D2 w kategorii młodzik z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej, którzy w grupie 3 zajęli drugie miejsce i awansowali do III ligi.

Marcin Kalicki
Akademicy z awansem do III ligi

- Myślę, że to bardzo dobry rezultat. Filozofia Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej jest taka, że dopiero od kategorii U-10 zgłaszamy drużyny do rozgrywek, więc najczęściej musimy inne zespoły gonić, bowiem rozpoczynamy rozgrywki od najniższej ligi, gdzie wiele ekip gra najczęściej od U-8 i już od tego wieku awansuje na wyższe szczeble rozgrywek - mówi Grzegorz Siedlecki, trener WAPN rocznika 2007.

Drużyna grająca na co dzień na Woli rozgrywki rozpoczęła dwa lata temu. W obecnym sezonie doznała jedynie dwóch porażek. Akademicy dwukrotnie schodzili z boiska pokonani przez lidera ligi UKS Varsovię. - Wyniki spotkań z Varsovią nie oddają postaci rzeczy. W tych meczach mieliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Ostatni mecz sezonu na Varsovii został okrzyknięty przez kibiców najlepszym meczem w tej rundzie. Było bardzo wysokie tempo i duże zaangażowanie - powiedział Grzegorz Siedlecki.

Trener zdradza również z czego jest zadowolony w tym sezonie i co zespół musi poprawić. - Na plus pewno charakter drużyny, mentalność zwycięzców i waleczność. To są chłopcy nieustępliwi, bardzo zaangażowani w to co robią, czasem aż za bardzo, ale to jest dobre dla szkoleniowca. Zawodnicy szybko się uczą, stanowią monolit i drużynę walczącą do końca. Co musimy poprawić? Na pewno cały czas elementy techniki, koordynacji, bo należy pamiętać, że to jest cały czas etap szkolenia, edukacji, a na trenowanie jeszcze przyjdzie czas. Ponadto do poprawienia jest frekwencja na treningach (śmiech).

Dla zawodników Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z rocznika 2007 był to pierwszy sezon, kiedy rywalizowali na większym boisku, dziewięciu przeciwko dziewięciu oraz z grą na spalonego. Mimo to świetnie sobie poradzili wygrywając siedem spotkań, jedno remisując i ponosząc dwie porażki. WAPN zakończył spotkania wynikami: z UKS Derby 356 Warszawa 2:0 i 2:2; z Be A Star Football Academy 7:0 (po tym meczu drużyna z Białołęki wycofała się z rozgrywek, a wynik meczu ostatecznie anulowano); z KS Armado II Warszawa 5:0 i 5:0; z UWKS Legia-Bemowo Warszawa 3:1 i 1:0; z UKS Varsovią II Warszawa 0:3 i 0:3.

Jaki cel stawia szkoleniowiec drużynie przed rozpoczynającym się w marcu kolejnym sezonem? - W przyszłym sezonie wiedząc już jak się gra na większym boisku z elementami spalonego nacisk przede wszystkich będziemy nakładać na rozwój techniczno-taktyczny. Celem na pewno będzie także dalszy rozwój mentalny i fizyczny. Jeśli chodzi o zwycięstwa czy awanse to mają one przyjść przy okazji. Jest to grupa, która nadal jest grupą naborową, więc jeśli ktoś chciałby się sprawdzić to zapraszamy dzieci do nas na treningi - zachęca trener Siedlecki.

Fot. Warszawska Akademia Piłki Nożnej  

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda