mobile
REKLAMA

„Akcja Znicz”

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Akcja „Znicz 2017” rozpoczyna się w piątek 27 października i potrwa aż 6 dni do środy 2 listopada.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku
„Akcja Znicz”

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcie Dnia Wszystkich Świętych nad naszym bezpieczeństwem w sposób szczególny będą czuwać policjanci. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych będzie więcej patroli. Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w Gdańsku zmieni się organizacja ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego – doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest i szybciej i wygodniej.
W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane będą również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Funkcjonariusze z wydziałów wywiadowczych doskonale znają metody przestępców. A dzięki temu, że wtapiają się w tłum, mogą skutecznie wyławiać z tłumu np. kieszonkowców.
Październik jest miesiącem, w którym wiele osób porządkuje groby bliskich, przygotowując je do Dnia Wszystkich Świętych. Zajęci porządkowaniem nagrobków często nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony i dokumenty pozostawiane na ławkach lub płycie nagrobka. Niestety niektórzy ten okres wykorzystują jako okazję do kradzieży. By zwiększyć Państwa bezpieczeństwo, gdańscy policjanci kontrolują cmentarze i tereny przycmentarne. Kierowani tam są m.in. policyjni wywiadowcy ubrani po cywilnemu.


Pamiętajmy:


- zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok; zwracajmy uwagę na to, co się wokół nas dzieje, czy ktoś nas obserwuje, czy nie pcha się na nas kiedy np. wchodzimy do tramwaju,
- podczas pobytu na cmentarzu torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Należy sprawdzać czy są one zapięte, a portmonetka leży na dnie torebki,
- nie trzymajmy cennych przedmiotów, telefonów, portfeli, dokumentów w zewnętrznych kieszeniach, zwłaszcza tylnych,
- zostawiajmy samochód i rower dobrze zabezpieczone w miejscach do tego przeznaczonych, oznaczonych i oświetlonych,
- parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów,
- przewożenie przedmiotów wartościowych na siedzeniach auta, może skończyć się ich utratą

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko