mobile

Aktywny lipiec w Ogrodzie Wola

Nowy miesiąc to nowe aktywności w Ogrodzie Wola –projekcie, który powstał dla lokalnej społeczności w pobliżu Wola Parku. Na co dzień Ogród Wola to raj dla miejskich ogrodników. Z założenia jest miejscem nie tylko wypoczynku, ale i edukacji. W lipcu najmłodsi, w ramach Małej Akademii Miejskiej, dowiedzą się jak funkcjonuje miasto i jak być jego świadomym mieszkańcem, a dorośli będą mogli odetchnąć podczas zajęć Mindfulness i Jogi na trawie. Na aspirujących majsterkowiczów czekają warsztaty stolarskie.

Informacja prasowa/ fot. pixnio
TAGI
Aktywny lipiec w Ogrodzie Wola

Mała Akademia Miejska to cykl otwartych spotkań, warsztatów i spacerów dla dzieci. Podczas zajęć maluchy uczą się, czym jest miasto, stawiają pierwsze kroki w urbanistyce próbując swoich sił w projektowaniu przestrzeni, wspólnie zastanawiają się, co można zmienić w otoczeniu oraz przyglądają się otaczającej ich przyrodzie. W lipcu w ramach projektu planowane są m.in.: warsztat o „meblowaniu” miasta, spacer nad Wisłą w poszukiwaniu śladów zwierząt i akademia małego ogrodnika. Na koniec cyklu prace i pomysły dzieci zostaną zebrane w Poradniku Małego Mieszkańca. Spotkania poprowadzą architektki krajobrazu Martyna Cziszewska i Maja Skibińska oraz biolog Rafał Skopek. Zajęcia odbywają się w każdą środę i sobotę, w godzinach od 12:30 do 14:30.

 

Dla nieco starszych amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu w każdą sobotę Ogród Wola oferuje zajęcia z cyklu Joga na trawie. Na cosobotnie zajęcia, które odbywają się w godzinach od 12:00 do 13:30, może przyjść każdy – wiek, sprawność i poziom zaawansowania nie grają roli. Resztki stresu można pozostawić za sobą podczas warsztatów Mindfulness - sztuki radzenia sobie z życiem w troskliwy, uważny i świadomy sposób. Odbywają się one bezpośrednio po ćwiczeniach jogi, w każdą sobotę w godzinach od 13:30 do 14:30.

 

Dobrą okazją do zintegrowania się na świeżym powietrzu będzie piknik rodzinny zaplanowany na niedzielę, 14 lipca. Organizatorem jest Fundacja Akademii Iwony Kalaman, która wspiera twórczy rozwój dzieci, działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

 

Z kolei na warsztaty stolarskie na świeżym powietrzu zapraszają Wióry Lecą - założycielki miejskiej stolarni i promotorki majsterkowania, wśród kobiet i nie tylko. Wszystkich chętnych od zera nauczą jak zrobić coś pięknego z drewna. Efekty pracy będzie można zabrać do domu. Dwugodzinne zajęcia odbędą się w sobotę, 20 lipca o godzinie 15:00.

 

Harmonogram spotkań w Ogrodzie Wola:

 

Mała Akademia Miejska

Środy i soboty w godzinach 12.30 - 14.30

 

13 lipca: Projektowanie przestrzeni

17 lipca: Miasto – zmysły cz.1

20 lipca: Meblowanie miasta

24 lipca: Miasto – zmysły cz.2

27 lipca: Akademia małego ogrodnika

31 lipca: Wspólne czyli nasze

 

Joga na trawie

W każdą sobotę, 12:00 – 13:30

Mindfulness

W każdą sobotę, 13:30 – 14:30

Piknik rodzinny

14 lipca (niedziela)

Warsztaty stolarskie Wióry Lecą

20 lipca (sobota), 15:00-17:00

 

Na bezpłatne warsztaty Małej Akademii Miejskiej można zapisać się mailowo: zapisy@malaakademiamiejska.pl, więcej informacji na www.malaakademiamiejska.pl i www.facebook.com/malaakademiamiejska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda