mobile
REKLAMA

Aleksandar Vuković w Legii na dłużej!

Aleksandar Vuković podpisał z Legią Warszawa nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Decyzję ogłosił prezes Dariusz Mioduski podczas spotkania z okazji premiery filmu dokumentalnego „7 kroków do mistrzostwa”.

Marcin Kalicki
Aleksandar Vuković w Legii na dłużej!

Jako piłkarz Aleksandar Vuković był dwukrotnie mistrzem Polski z Legią Warszawa, w której spędził łącznie osiem sezonów i pełnił rolę kapitana. Od 2015 roku w klubie z Łazienkowskiej pracował w charakterze trenera: najpierw w Akademii oraz drużynie rezerw, a następnie jako asystent w I zespole, dwukrotnie obejmując zespół w roli trenera tymczasowego. Na początku kwietnia bieżącego roku Vuković po raz trzeci przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca. Prowadzona przez niego drużyna wygrała pięć z siedmiu spotkań i na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/19 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie prezes. To jak drużyna będzie funkcjonowała ma jedyne znaczenie. Udowodnię, ze tak jak wierzy we mnie prezes i osoby, które zdecydowały się na ten odważny krok, będę dobrym trenerem. Pięć lat przygotowania, z czego cztery w klubie to wystarczający okres. Czuję się gotowy, żeby podołać temu zadaniu – powiedział Aleksandar Vuković, trener "Wojskowych".

Urodzony 25 sierpnia 1979 roku w Banka Luce Vuković swoją karierę piłkarską rozpoczął w juniorach drużyny Borac Banja Luca, skąd przeniósł się do FK Partizana Belgrad. Już jako senior reprezentował kolejno:

1998-2000 - FK Partizan Belgrad

1998-1999 - FK Teleoptik (wypożyczenie)

2000-2001 - FK Milicionar

2001-2004 - Legia Warszawa

2004 - PAE Ergotelis

2005-2008 - Legia Warszawa

2009 - Iraklis Saloniki

2009-2013 - Korona Kielce

Występował także w juniorskiej reprezentacji Jugosławii.

W Legii Warszawa był w sztabie szkoleniowym kolejnych trenerów: Stanisława Czerczesowa, Besnika Hasiego, Jacka Magiery, Romeo Jozaka, Deana Klafuricia i Ricardo Sa Pinto.   

Nowy kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2019/20 i zawiera opcje przedłużenia.

Źródło: własne/informacja prasowa/Fot. Mateusz Kostrzewa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda