mobile
REKLAMA

Amp Futbol Cup 2018

Już za miesiąc na warszawskim Bemowie odbędzie się VII edycja Amp Futbol Cup. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Obrońców Tobruku 11 przyjadą czołowe drużyny światowej piłki.

Marcin Kalicki
Amp Futbol Cup 2018

W stołecznym turnieju z reprezentacją Polski zmierzą się wielcy tego świata. W zawodach na Bemowie swój udział potwierdzili piłkarze po amputacjach z Rosji (mistrzowie świata), Anglii (wicemistrzowie Europy), a także Włoch, Holandii i Ukrainy. Dla Biało-Czerwonych będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które w październiku odbędą się w meksykańskiej Guadalajarze.

Z roku na rok na Amp Futbol Cup przychodzi coraz więcej kibiców, więc mamy nadzieję, że teraz po zdobyciu przez nas medali Mistrzostw Europy znowu padnie rekord frekwencji. – mówi Łukasz Miśkiewicz bramkarz reprezentacji Polski. – Wierzę w to, że głośny doping Biało-Czerwonych trybun pomoże nam wygrać ten turniej, a my odwdzięczymy się kibicom świetną grą na mundialu w Meksyku – dodał.

Polacy powoli dołączają do światowej czołówki Amp futbolu. Na poprzednich Mistrzostwach Świata awansowali nieoczekiwanie do półfinału. W ubiegłym roku spisali się jeszcze lepiej. Na Mistrzostwach Europy zdobyli brązowe medale ulegając w półfinale 0:2 Turkom, jak się okazało późniejszym triumfatorom. We wcześniejszych meczach pewnie pokonali Francję (5:1), Belgię (4:0), Włochy (3:0), Irlandię (5:0) oraz Hiszpanię (3:1). Dzięki tak dobrej grze Polacy w losowaniu grup mundialu znaleźli się w pierwszym koszyku i mogli liczyć na teoretycznie słabsze drużyny, choć jak wielokrotnie mogliśmy się przekonać na mistrzostwach  nie ma słabych zespołów. Ostatecznie los przydzielił nam ekipy: Japonii, Kolumbii i Kostaryki.

Amp Futbol Cup to będzie nasz ostatni i bardzo ważny sprawdzian przed mundialem. Warto przyjść, żeby zobaczyć ten szalenie dynamiczny i niebanalny futbol, zapraszam w imieniu swoim i chłopaków – mówi Marek Dragosz trener reprezentacji Polski. – Często powtarzamy, że jak się jedzie na Mistrzostwa Świata, to po to, żeby walczyć o mistrzostwo świata. Nie mówię tego, żeby rozpocząć pompowanie balona. Do Meksyku pojedziemy z dużą pokorą, tym bardziej że nasz zespół zmienił się od ostatniego mundialu, a nawet od ostatniego EURO. Chciałbym tylko, żebyśmy w każdym meczu Amp Futbol Cup i mundialu dali z siebie wszystko i żeby te mecze pozwoliły nam zbudować mistrzowski zespół – dodał szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Wejście na Amp Futbol Cup 2018 jest bezpłatne, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich mieszkańców do przybycia na boisko Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo w dniach 8-9 września. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych kibiców. Podczas turnieju mają pojawić się również piłkarskie gwiazdy.

Fot. Paula Duda

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda