mobile

Argentyńczyk opuścił szeregi ONICO Warszawa

Atakujący Bruno Romanutti odszedł z ONICO Warszawa i do końca sezonu będzie reprezentował barwy Tauronu AZS Częstochowa. Argentyńczyk do zespołu trenera Stephane'a Antigi dołączył latem tego roku. W barwach stołecznej drużyny rozegrał raptem kilka spotkań.

Marcin Kalicki
Argentyńczyk opuścił szeregi ONICO Warszawa

Po przyjściu do stołecznej drużyny Bartosza Kurka i wyleczeniu kontuzji przez Sharone Vernon-Evansa, a także dobrych występach Rafaela Araujo Argentyńczyk miałby znikome szanse na pojawianie się na parkiecie, stąd przejście do innego klubu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. - Chcielibyśmy bardzo podziękować za współpracę z Bruno, który był bardzo ważnym członkiem naszej drużyny. Przed sezonem zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie trzech atakujących ze względu na kontuzję, którą przechodził wówczas Sharone Vernon-Evans. Sharone jest już jednak w pełni sił, więc uważam, że najlepszą opcją zarówno dla klubu, jak i zawodnika będzie przejście Bruno do AZS Częstochowa, gdzie będzie miał możliwość regularnej gry. Życzymy powodzenia w nowym klubie - powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

Bruno Romanutti urodził się 5 lipca 1989 roku w Rosario, gdzie stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Dotychczas jego najlepszym okresem były występy w 2012 i 2013 roku, kiedy to został wybrany najlepszym atakującym ligi, a także sięgnął po wicemistrzostwo Argentyny. W 2013 roku z drużyną narodową Romanutti sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Ameryki Południowej. Ma także na swoim koncie występy w Lidze Światowej.

Dla Argentyńczyka gra w ONICO Warszawa była powrotem na polskie parkiety. W latach 2013-2014 był bowiem atakującym Effectora Kielce. Reprezentował także barwy: Puerto San Martin, Untref, BAU Mar Del Plata, Puerto San Martin Volley, Sarmiento Chaco, Sonder Rosario.

Fot. Jakub Ćmil/ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda