mobile
REKLAMA

Asteriada we Włochach

Po raz XV we Włochach odbywa się Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada. Organizatorem Festiwalu jest Dom Kultury Włochy. Pomysłodawczynią Festiwalu jest Wiesława Sadowska, dyrektor Domu Kultury „Włochy”.

Asteriada we Włochach

Celem trwającego Festiwalu jest popularyzacja wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej. Stąd też uczestnicy XV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej rywalizują w trzech kategoriach: tańcu, teatrze i piosence.

Oprócz rywalizacji, udział w Festiwalu, to dla uczestników doskonała okazja do konfrontacji dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, a także wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

W dniach 6 – 7 marca w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36a i ADA – Artystycznym Domu Animacji przy ul. Chrościckiego 14 odbyły się eliminacje grup teatralnych.

W niedzielę 6 marca w Okęckiej Sali Widowiskowej wystąpiło 17 grup teatralnych, w tym min:. Teatr Łups! ze spektaklem "Najżałośniejsza komedia o wielce okrutnej śmierci Pirama i Tyzbe"

a także

Teatr Etna ze spektaklem "Burza w Teatrze"

Wcześniej, 4 – 5 marca rywalizowali ze sobą tancerze. Wokaliści wystąpią w Domu Kultury Włochy przy ulicy Bolesława Chrobrego 27 w najbliższy weekend – 11 i 12 marca.

W jury tegorocznego Festiwalu zasiadają m.in. prof. Barbara Dziekan - aktorka, pedagog, wykładowczyni na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi; Elwira Piorun – tancerka, choreografka, pedagog, założycielka Teatru Tańca Zawirowania oraz Jan Zdziarski - wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Koncerty Galowe i ogłoszenie wyników planowane są w dniach: 31 marca 2016 r. godzina 12.00 – dla szkół oraz 2 kwietnia 2016 r. o godzinie 17.00 – dla domów kultury, placówek pozaszkolnych i zgłoszeń indywidualnych.

Patronat medialny nad XV Mazowieckim Festiwale Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA sprawuje Informator Stolicy.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko