mobile
REKLAMA

Autobus połączy Wrzeszcz z Uniwersytetem Medycznym

Gdańska komunikacja miejska reaguje na potrzeby mieszkańców. Już wkrótce powstanie bezpośrednie połączenie z Gdańska Wrzeszcza do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i uczelnianego szpitala. Ma to być ułatwienie dla osób nie zmotoryzowanych a także seniorów.

Autobus połączy Wrzeszcz z Uniwersytetem Medycznym

Taka zmiana możliwa stanie się dzięki modyfikacji przebiegu linii autobusowej 115. W zmienionej wersji autobusy pojadą Traktem Konnym a następnie ul. Skłodowskiej - Curie, ul. Smoluchowskiego i ul. Jarową po czym wrócą na swoją dotychczasową trasę w kierunku Dworca Głównego. W przeciwnym kierunku na zmienionym odcinku pojadą z kolei fragmentem Cygańskiej Góry po czym skręcą w ul. Smoluchowskiego, a stamtąd z kolei dotrą do al. Zwycięstwa po czym wrócą na pętlę przy dworcu we Wrzeszczu. Nie jest planowana zmiana częstotliwości kursowania ani wprowadzenie kursów weekendowych.

- Wybraliśmy linię 115, by pasażerowie, którzy przyjeżdżają pociągami SKM i PKM do Wrzeszcza, mogli wsiąść w autobus i dojechać bezpośrednio pod Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - wyjaśnił Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ZTM w Gdańsku ds. przewozów. – Dodatkowo, z myślą zwłaszcza o seniorach i osobach niepełnosprawnych uzyskamy dodatkowe bezpośrednie połączenie z Gdańska Głównego – dodał.
Zmiana trasy linii 115 to efekt wniosków Rady Dzielnicy Aniołki i pacjentów szpitala. Do tej pory wprowadzono strefy płatnego parkowania w tej okolicy, co pozwoliło wymusić rotacyjność i w konsekwencji poprawiło dostępność miejsc dla kierowców. Z drugiej strony celem planowanej zmiany trasy linii autobusowej jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej.

Na omawianych zmianach skorzystają również studenci i pracownicy GUMed i uniwersyteckiego szpitala.
Zmiana nie nastąpi jednak od razu. Możliwa ona będzie najwcześniej od marca. Wiele zależy od pogody, gdyż niezbędne są korekty w infrastrukturze drogowej, tak aby pełnowymiarowy autobus mógł bezpiecznie skręcać na wąskich ulicach. Projekty zmian są już zatwierdzone, a robotnicy przystąpią do prac, jak tylko nastaną optymalne warunki pogodowe. Po zakończeniu prac w ciągu około 2 tygodni zmiana zostanie wdrożona w życie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko