mobile

Autobusy po otwarciu metra na Woli

Jakimi trasami będą jeździły autobusy po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli? Z jaką częstotliwością? Przygotowaliśmy  propozycje zmian w układzie komunikacyjnym. Teraz opinię o nich wyrażą warszawianki i warszawiacy. Rozpoczynamy konsultacje społeczne.

Redakcja
TAGI
Autobusy po otwarciu metra na Woli

Zakończyły się zasadnicze prace budowlane przy trzystacyjnym odcinku drugiej linii metra na Woli. Pociągi podziemnej kolei mają ruszyć w kwietniu przyszłego roku, pojadą od Ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. Dogodną przesiadkę do metra zyskają również mieszkańcy Bemowa, osiedli w zachodniej części miasta, a także m.in. Leszna, Mariewa, Koczargów, Babic. Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż
ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc.

W przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zatem zapewnienie dogodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co ok. minutę.

O proponowanych zmianach wypowiedzą się warszawianki i warszawiacy. Od 10 grudnia, od czatu z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego rozpoczną się konsultacje społeczne. Zapraszamy do dyskusji; swoje uwagi można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl. W przyszłym roku odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Planujemy sześć spotkań: na Woli, Bemowie i Śródmieściu; o miejscach i datach spotkań poinformujemy. Dyżury konsultacyjne będą wyglądały podobnie jak na Targówku – nasz zespół będzie dostępny w bezpośredniej rozmowie przy stolikach z wydrukowanymi na dużych arkuszach mapami proponowanych zmian. Opinie będą zbierane do 9 lutego 2020 r.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj!

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda