mobile

Bajkowe Mikołajki

Na głównym dziedzińcu Centrali NBP oraz Centrum Pieniądza NBP działy się cuda! Mikołaj obdarował prezentem wszystkich najmłodszych. Była śnieżna bitwa, występy artystów i wspólne śpiewanie kolęd.

Anna Tetmajer
TAGI
Bajkowe Mikołajki

    W minioną sobotę, 8 grudnia, na dziedzińcu przed głównym wejściem do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka przy ul. Świętokrzyskiej 11/21, w otoczeniu lampionów oraz przystrojonych i pachnących lasem zielonych drzewek stanął tajemniczy namiot. Wystarczyło wejść do środka, by już w progu poczuć się jak w bajkowej krainie i zarazić się magią świątecznego nastroju. Na najmłodszych czekało moc atrakcji: kolorowanki, animacje i przeróżne zabawy, a nawet gra edukacyjna „Znajdź Mikołajka”. Było też lepienie bałwana, śnieżna bitwa i kącik malowania buzi. Podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych duzi i mali wspólnie zdobili pierniki i kartki świąteczne oraz tworzyli ciekawe świąteczne kompozycje stroików w miniaturze. Dla miłośników zagadek czekał specjalnie przygotowany dla nich tajemniczy pokój zagadek, zwany bankowym escape room’em.

    Największą frajdą dla dzieciaków było jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem i możliwość zrobienia sobie z nim wspólnego zdjęcia, które natychmiast było drukowane. Śnieżynki obdarowywały najmłodszych prezentami i słodkościami.

    Organizatorzy bajkowych Mikołajek nie zapomnieli również o dorosłych i z myślą o nich przygotowali zimowy bar. A stojący za nim barmani w świątecznych przebraniach serwowali wyjątkowe specjały rozgrzewające. Tego jedynego dnia można było do woli rozkoszować się smakiem rozgrzewającej herbaty z imbirem, cytrusami i goździkiem oraz kawy z syropem piernikowym ze specjalną zimową posypką czy też tradycyjnej czarnej kawy z mlekiem i pianką w kształcie świątecznego wzoru.  Furorę wśród najmłodszych robiła oczywiście gorąca czekolada.

    Bajkowe Mikołajki uświetniły też koncerty Mateusza Krautwursta z zespołem i Georginy Tarasiuk, w której to wykonaniu piosenka o reniferze ze świecącym noskiem szczególnie przypadła do gustu najmłodszym. Wspólnie też śpiewano najpopularniejsze kolędy. Natomiast aktorzy Teatru Pantomimy MIMO, założonego w 2002 roku przez Bartłomieja Ostapczuka, zaprezentowali, jedną z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia, spektakl na motywach „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickens’a.

 

Anna Tetmajer

Foto: Anna Tetmajer

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda