mobile

Będziemy walczyć do końca

Rozmawiamy z Przemysławem Szabatem - obrońcą Czarnych Koszul oraz trenerem akademii Fun For Kids.

Szymon Przedpełski/ fot.kspolonia.pl
Będziemy walczyć do końca

Przemek, jak atmosfera i nastroje w drużynie po ostatnich przegranych meczach?

Z pewnością ostatnimi wynikami nie daliśmy powodów do satysfakcji naszym kibicom, ale jeszcze wiele spotkań przed nami i wierze ze los się wkrótce odwróci. Z nadzieją czekamy na kolejne mecze, a ponieważ nie poddajemy się i jesteśmy zdeterminowani, będziemy walczyć do końca o pozycje lidera w naszej grupie.

Na boisku nie boisz się podejmować ryzyka, często jak nie idzie to bierzesz piłkę, wprowadzasz ją wysoko, czy w szatni jako jeden z najbardziej doświadczonych graczy też należysz do liderów zespołu?

W przeszłości występowałem na pozycji napastnika, więc stąd może moje inklinacje do gry ofensywnej. Staram się w szatni wraz z wieloma starszymi zawodnikami brać ciężar odpowiedzialności za sytuacje na boisku i poza nim, ponieważ to od nas „staruchów” młodzi zawodnicy muszą nauczyć się profesjonalnego podejścia do pracy i tym samym staramy się dawać im dobry przykład.

W tym sezonie grasz właściwie wszystkie mecze od deski do deski. Z czego Twoim zdaniem wynika to, że tracimy ostatnio tak dużo bramek?

Przyznam, że szczęście nam ostatnio nie dopisuje, a w każdym sporcie jest ono potrzebne. Nasze nieodpowiedzialne zachowania na boisku również przyczyniają się do jego braku. Zdecydowanie musimy popracować nad koncentracją w kluczowych momentach na boisku, bo atuty czysto piłkarskie z pewnością posiadamy.

Zmieniając trochę temat, poza grą w Polonii jesteś także trenerem w akademii Fun For Kids. Czy mógłbyś opowiedzieć o tym projekcie? Jak zaczęła się Twoja praca tam? W jakim wieku są dzieciaki, które szkolicie?

Od 10 lat zajmuję się praca z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Akademię Fun For Kids założyłem z myślą o dzieciach chcących rozwijać swoją pasje do piłki nożnej. Indywidualnie podchodząc do każdego Małego Piłkarza kształtujemy rozwój fizyczny, emocjonalny oraz uczymy dzieci od małego współpracy w grupie. Zajęcia są prowadzone w radosnej oraz pełnej energii atmosferze, o którą dbają nasi doświadczeni trenerzy, którymi są również piłkarze Polonii ( tacy jak Grzesiu Wojdyga, Krystian Pieczara, Marcin Kluska do niedawna Daniel Choroś ). Chętne dzieci w wieku 3 - 8 lat serdecznie zapraszamy do Fun For Kids. Nasze dzieci niejednokrotnie dały popis swoich kibicowskich umiejętności dopingując swoich trenerów z trybun przy K6.

Czy trenowanie młodzieży to właśnie to z czym wiążesz swoją przyszłość?

Sprawia mi to duża frajdę. a widoczne efekty pracy nakręcają do dalszego działania.

Ostatnio gruchnęła wiadomość o pieniądzach przeznaczonych na rozbudowę stadionu Polonii. Ma to być nie tylko stadion, ale również ośrodek szkolenia młodzieży. Co sądzisz o ewentualnej rozbudowie, zarówno jako piłkarz jak i trener dzieciaków?

To wspaniała wiadomość. Mam nadzieje, ze nie jest to tylko „polityczna” obietnica i już wkrótce rozpocznie się realizacja wspomnianych projektów. Mając rozbudowaną bazę sportową już nic nie będzie stało na przeszkodzie, by Polonia mogła wrócić na właściwe tory i walczyć o najwyższe cele. Dzieci i młodzież, którą często obserwuje na naszym obiekcie z pewnością na to zasługują. Mocno trzymam za to kciuki!

Czy mógłbyś w kilku słowach zaprosić kibiców na mecz z Legionovią?

Serdecznie zapraszam, będzie się działo i będzie FUN!

Rozmawiał Szymon Przedpełski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda