mobile

Beksiński w Służewskim Domu Kultury

W Służewskim Domu Kultury można obejrzeć dzieła Zdzisława Beksińskiego, które zostały wykorzystane w filmie  „Ostatnia rodzina”  Jana P. Matuszyńskiego. Wystawa to tylko jeden z elementów całego cyklu poświęconego wybitnemu polskiemu malarzowi, zatytułowanemu  „Zdzisław Beksiński. Twórca i Sąsiad”. Ze względu na zbliżające się urodziny twórcy, Służewski Dom Kultury przygotował również wiele ciekawych wydarzeń.

Andrzej Łukasiak
Beksiński w Służewskim Domu Kultury

Zdzisława Beksińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybitny malarz, fotograf, rzeźbiarz i grafik komputerowy na stałe zapisał się w naszej pamięci. Jego postać w niezwykły i poruszający sposób przybliżył widzom film „Ostatnia rodzina”, który tylko w ciągu pierwszego tygodnia przyciągnął do kin ponad 200 tys. osób.

Obrazy, które trafiły na plan filmowy, można teraz obejrzeć na bezpłatnej wystawie w Służewskim Domu Kultury. Podziwianie dzieł mistrza będzie możliwe od 21 lutego do 3 marca. Warto zaznaczyć, że prezentowane egzemplarze to reprodukcje, które zostały wykonane z wyjątkową dbałością i zachowaniem oryginalnych wymiarów.

Wśród nich można odnaleźć również te, które na potrzeby wystawy przekazała małżeństwo Anny i Piotra Dmochowskich, którzy przez wiele lat byli związani ze sławnym malarzem.

Choć na wystawie zabrakło reprodukcji z pierwszego okresu twórczego, to nikt, kto odwiedzi Służewski Dom Kultury, nie powinien czuć się zawiedziony. Prezentowane dzieła w pełni przybliżą nam kunszt mistrza tworzącego abstrakcyjne, przesycone symbolizmem i katastrofizmem obrazy.

Wystawa jest częścią cyklu pt. „Zdzisław Beksiński. Twórca i Sąsiad”. W jego ramach odbędzie się również projekcja filmu Matuszyńskiego oraz spotkanie z pracownikiem Muzeum Historycznego w Sanoku, które jest powiernikiem całej twórczości malarza. Dokładny program można znaleźć na stronie Służewskiego Domu Kultury.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko