mobile

Bez zezwolenia nie pohandlujesz

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych nasilą się kontrole Straży Miejskiej na przycmentarnych straganach. Strażnicy ostrzegają „nielegalnych handlarzy” przed sprzedawaniem kwiatów, wiązanek, zniczy bez odpowiednich zezwoleń i w nieprzeznaczonych do handlu miejscach.

Informator Stolicy
Bez zezwolenia nie pohandlujesz

Dzień Wszystkich Świętych to przede wszystkim czas zadumy. Przychodzimy wtedy na cmentarze by uprzątnąć groby bliskich i wspomnieć tych, którzy odeszli. Jak się jednak okazuje, jest to także świetna okazja do zrobienia interesu – nie zawsze w sposób zgodny z prawem i rynkową konkurencją. Straż Miejska m. st. Warszawy wydała oświadczenie mające przypomnieć „nielegalnym handlarzom”, że nie są oni bezkarni. Czytamy w nim: „handel kwiatami, wiązankami i zniczami w okresie świątecznym bez wymaganych zezwoleń jest wykroczeniem (...) towar z nielegalnych stoisk zostanie zabezpieczony.” Wzmożone kontrole strażników rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Będą przeprowadzane o różnych porach dnia, ze wzmożoną czujnością kontrolujących. Strażnicy przypominają, że handel świąteczny może odbywać się tylko w wyznaczonym do tego miejscu i za zgodą właściciela terenu. Często zdarza się, że handlarze bez pozwoleń, zajmują tereny przeznaczone do swobodnego ruchu pieszych. Strażnicy mają temu zaradzić.

Straż Miejska podkreśla, że dzięki wzmożonym kontrolom znacząco spada możliwość zakupienia w pobliżu cmentarzy towarów pochodzących z kradzieży. Zadaniem strażników jest także sprawdzanie stanu czystości straganów i zadbanie o to, by sprzedawca uprzątnął teren stoiska po zakończeniu sprzedaży.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko