mobile

Bezpieczniej na Międzyparkowej

Zarząd Dróg Miejskich zakończył właśnie modernizację oświetlenia na ul. Międzyparkowej. Wzdłuż śródmiejskiej arterii postawione zostały nowe latarnie, dzięki czemu okolica będzie lepiej widoczna, a zatem i bezpieczniejsza.

Marcin Kalicki
Bezpieczniej na Międzyparkowej

- Stare, betonowe latarnie na ul. Międzyparkowej były już mocno wyeksploatowane. W ich miejsce postawiliśmy 13 zupełnie nowych, metalowych słupów oświetleniowych, które zostały wyposażone w nowoczesne oprawy ledowe. Dzięki tej zmianie zużycie prądu spadnie niemal dwukrotnie. Na ulicy będzie też jaśniej - przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Z inwestycji zadowoleni są również mieszkańcy. - Popieram wszelkie prace poprawiające bezpieczeństwo na ulicy Międzyparkowej. Jestem tutaj codziennie i choć nie jest to teren gęsto zabudowany to spotkać tu można bardzo dużo osób. Część przychodzi tu z psem, część na spacer, a część po prostu odpocząć od zgiełku głośnych warszawskich ulic. Modernizacja ta, choćby dla nas tu przychodzących, jest bardzo ważna. Są nowo posadzone drzewa, może uda się kiedyś jeszcze odnowić chodnik. To byłby już szczyt zadowolenia - mówi Ireneusz Kwiatkowski. - Cieszę się, że prace zostały wykonane teraz, kiedy idąc do pracy o godzinie 7:00 czy wracając z niej po godzinie 16:00 jest jeszcze albo robi się już ciemno. Nowe latarnie pozwalają na lepszą widoczność zarówno pieszym, jak i kierowcom samochodów. To korzyść dla wszystkich korzystających z tej części Śródmieścia - dodaje Marta Król.   

Jest to kolejna inwestycja, która rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku związana z oświetleniem ulic. W mijających dwunastu miesiącach stołeczny Zarząd Dróg Miejskich wymienił tysiąc siedemset opraw świetlnych oraz blisko tysiąc trzysta słupków. Doświetlonych zostało także ponad trzysta sześćdziesiąt lokalizacji na terenie całego miasta stołecznego Warszawy.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda