mobile

Bezpieczniej na ul. Podleśnej – drogowcy zamontują progi

Mieszkańcy Osiedla Ruda starali się o to, aby w ramach modernizacji ul. Podleśnej drogowcy uwzględnili również budowę azylu przy przejściu dla pieszych po wschodniej stronie ulicy, na skrzyżowaniu z ul. Klaudyny. Takie rozwiązanie miało w ich ocenie znacznie poprawić bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.

Anna Przerwa
Bezpieczniej na ul. Podleśnej – drogowcy zamontują progi

Takie rozwiązanie nie jest jednak możliwe ze względów technicznych. Zamiast azylu dla pieszych drogowcy zwężą jezdnię i zamontują progi zwalniające.

Po przeanalizowaniu tej propozycji mieszkańców Zarząd Dróg Miejskich doszedł do wniosku, że budowa azylu nie jest możliwa ze względu na kursującą tam komunikację miejską i zlokalizowany przystanek autobusowy. Podczas modernizacji ul. Podleśna ma zostać zwężona z 10 do 7 metrów szerokości. Przed wszystkimi przejściami dla pieszych mają natomiast zostać zamontowane progi zwalniające.

– W naszej ocenie zwężenie jezdni razem z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego, które w sposób fizyczny wyeliminują przekraczanie przez kierowców prędkości w przypadku ul. Podleśnej powinny w większym stopniu przyczynić się poprawy bezpieczeństwa pieszych niż budowa azylu dla pieszych przy zachowaniu starej geometrii jezdni – tłumaczy Tamás Dombi, zastępca Dyrektora ds. Technicznych Zarządu Dróg Miejskich. Zwraca również uwagę na to, że przy z krzyżowaniu z ul. Lektykarską, ul. Podleśna również posiada już teraz 7 merów szerokości.

W ramach modernizacji ul. Podleśnej przebudowane zostaną włączenia ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Podleśnej i ul. Gwiaździstej tak, aby obsługiwały wszystkie skrzyżowania i łącza z ulic poprzecznych. Ta część inwestycji zostanie zrealizowana w ramach środków z budżetu partycypacyjnego. Na całej długości ulicy zostaną zamontowane progi zwalniające. Przebudowane zostaną istniejące miejsca parkingowe. Pojawi się nowa zatoka autobusowa.

Dokumentacja projektowa została zatwierdzona już przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu. ZDM zamierza wystartować z inwestycją w wakacje 2018 r.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko