mobile
REKLAMA

Bezpłatna komunikacja miejska również bez Karty Ucznia

Miejski program „Zima w Mieście” to dla dzieci i młodzieży możliwość spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny sposób. Jego uczestnicy mogą też korzystać z bezpłatnych przejazdów grupowych w trakcie trwania programu (od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.). Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni dokument.

informacja prasowa
Bezpłatna komunikacja miejska również bez Karty Ucznia

Od 1 września 2017 r. bezpłatne przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami stolicy na podstawie Karty Ucznia. Ci, którzy jeszcze jej nie mają, ale biorą udział w zajęciach „Zimy w mieście”, mogą również bezpłatnie jeździć stołeczną komunikacją miejską.

Bezpłatne podróże stołeczną komunikacją miejską są możliwe w dni powszednie między 28 stycznia a 8 lutego, dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży biorących udział w programie „Zima w Mieście”, pod warunkiem, że liczą one co najmniej 10 osób. Dodatkowo, z taką grupą może podróżować jeden opiekun. Odpowiednio, jeśli grupa liczy 11-20 osób – opiekunów może być dwóch, 21-30 osób – trzech, a w przypadku grupy powyżej 30 osób – aż czterech opiekunów.

Aby skorzystać z darmowych przejazdów dla grup zorganizowanych należy wypełnić Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie w ramach Warszawskiego Programu „Lato/Zima w Mieście”. Powinna ona być podpisana przez opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Muszą na niej znaleźć się także imiona i nazwiska uczestników oraz numery posiadanych przez nich dokumentów ze zdjęciem. Na formularzu powinien widnieć również podpis opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Kartę należy okazać w przypadku kontroli biletów.

Formularz można uzyskać od koordynatorów dzielnicowych przed rozpoczęciem ferii. Lista koordynatorów danej dzielnicy oraz kontakty, są do pobrania na stronie internetowej: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action

Źródło: ZTM Warszawa/ fot. By Crusier - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13123290

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda