mobile
REKLAMA

Bezpłatna komunikacja miejska w sytuacji kryzysowej

Radni Miasta Gdańska podjęli uchwałę, która daje uprawnienia wszystkim pasażerom do bezpłatnych przejazdów środkami gminnego transportu zbiorowego w sytuacjach zagrożenia. Tym samym zmieniono przepisy taryfowe związane z przewozem osób i bagażu ręcznego pojazdami gminnego transportu zbiorowego w gdańskiej komunikacji miejskiej

Redakcja / fot. www.pixabay.com
Bezpłatna komunikacja miejska w sytuacji kryzysowej

Bezpłatna komunikacja dla mieszkańców w sytuacjach kryzysowych jest zgodna z rekomendacjami wypracowanymi przez mieszkańców i urzędników miejskich w panelu obywatelskim „Jak lepiej przygotować Gdańsk na wystąpienie ulewnych opadów deszczu”. Uchwała uwzględnia nie tylko podtopienia, lecz także zagrożenia takie jak smog. Daje to możliwość podróżowania za darmo - w przypadku ogłoszenia w środkach masowego przekazu komunikatu o wystąpieniu sytuacji kryzysowej, powodującej istotne zakłócenie w ruchu drogowym na terenie Miasta Gdańska lub zagrażającej życiu ludności - do czasu odwołania tego komunikatu przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Pojazdy będą przemieszczać się wedle obowiązujących rozkładów, ale nie będzie obowiązku kasowania biletów.
 
- Uchwała jest wywiązaniem się z naszej deklaracji, realizacją wniosku złożonego przez mieszkańców podczas panelu obywatelskiego. Bezpłatne podróżowanie środkami gminnego transportu w warunkach kryzysowych - w sytuacji gdy nie ma możliwości utrzymania indywidualnego ruchu lub gdy występuje częściowe ograniczenie ruchu drogowego - pozwoli usprawnić zarządzanie transportem w całym mieście. Będzie to cenna pomoc dla mieszkańców, gdy nastąpią nadzwyczajne okoliczności –  mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.
 
Przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i zaczną obowiązywać od dnia 1 czerwca 2017 r.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko