mobile
REKLAMA

Bezpłatne badania okulistyczne z okazji dnia dziecka

W niedzielę 28 maja 2017 roku, podczas organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota festynu rodzinnego w Parku Szczęśliwickim w Warszawie eksperci z Instytutu Oka – jednego z najnowocześniejszych ośrodków okulistycznych w kraju - sprawdzą wzrok dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz udzielą bezpłatnych konsultacji okulistycznych i ortoptystycznych. Tej okazji nie można przegapić!

informacja prasowa
TAGI
Bezpłatne badania okulistyczne z okazji dnia dziecka

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka i główny element mających wpływ na rozwój dziecka. Pobudza i ułatwia rozwój poznawczy i społeczny dziecka, ułatwia komunikację, szczególnie pozawerbalną oraz umożliwia zdobywanie informacji. To za jego pomocą dziecko zdobywa, aż 90% wiedzy o otaczającym go świecie. Dzięki oczom możliwe jest rozróżnianie barw, kształtów, jasności, rozmiarów, śledzenie ruchu otaczających obiektów 
i wreszcie ocena ruchów własnego ciała. 
- Wzrok dziecka szczególnie na etapie jego rozwoju ma ogromne znaczenie. Niezdiagnozowane i nieskorygowane zaburzenia widzenia szczególnie astygmatyzm czy różnowzroczność mogą być przyczyną nie tylko zaburzeń w sferze społecznej, ale również pojawienia się dysleksji, dysgrafii i problemów w nauce. - podkreśla dr n. med. Anna Ambroziak z Instytutu Oka. - Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji, a badanie specjalistyczne powinno obejmować ocenę widzenia obuocznego. - dodaje dr n. med. Anna Ambroziak.

- Mając na uwadze dobro najmłodszych z okazji ich święta, jako Instytut Oka postanowiliśmy udostępnić możliwość bezpłatnego badania wzroku każdemu dziecku, które 28 maja 
w trakcie trwania pikniku odwiedzi naszą strefę zdrowia w parku Szczęśliwieckim. - zaznacza dr Ambroziak.

Całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, przez co zupełnie bezstresowe dla najmłodszych badania, prowadzone będą w specjalnie wydzielonej strefie Instytutu Oka oznaczonej numerem 46, w trybie ciągłym od godziny 11:00 do godziny 17:00. Każde dziecko, oprócz pakietu badań okulistycznych, optometrycznych, i ortoptystyczych otrzyma kompleksową poradę specjalistyczną wraz z ewentualnymi dalszymi wskazaniami terapeutycznymi. 

W ramach wydarzenia prowadzone będą następujące badania: 
bezdotykowe, nieinwazyjne badanie lampą szczelinową;
bezdotykowe, nieinwazyjne badanie wzroku autorefraktometrem pediatrycznym; 
optometryczne i ortoptystyczne badania w kierunku zeza i niedowidzenia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko