mobile

Bezpłatne seanse filmowe dla mieszkańców Ursynowa

Na Ursynowie startuje kolejna edycja bezpłatnych seansów filmowych.  W czwartek (23 stycznia) rusza cykl seansów dla dzieci, a zapoczątkuje go oczekiwany od wielu miesięcy przez naszych milusińskich „Doktor Dolittle”, stworzony na podstawie kultowej książki „Podróże Doktora Dolittle”. Choć tak ceniony przez mieszkańców pomysł nie mógł, ze względu na zmianę zasad, zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego, władze Dzielnicy Ursynów postanowiły kontynuować pomysł poza ideą warszawskiej partycypacji. 

Redakcja
Bezpłatne seanse filmowe dla mieszkańców Ursynowa

- Bezpłatne seanse filmowe na stałe wpisały się w kalendarz dzielnicowych imprez.  Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i zgodnie z ich oczekiwaniem postanowiliśmy, mimo coraz trudniejszej sytuacji finansowej Dzielnicy, akurat na ten cel wygospodarować środki w budżecie na ten rok. W imieniu Zarządu zapraszam do kina, przygotowaliśmy wiele ciekawych i inspirujących filmów dla dzieci i dorosłych - mówi Zastępca Burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

Seanse nie tylko dla dzieci

Projekt rozpoczyna się już w styczniu seansem dla dzieci, ale już 30 stycznia zapraszamy także dorosłych. Zdecydowaliśmy się na pokazanie filmu z tak modnego ostatnio nurtu kina ekologicznego „Nasze miejsce na ziemi”. Ten dokumentalny film obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach, ogląda się jak najlepszą fabułę. To hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć, zanim będzie naprawdę za późno.

Finansowanie ze środków Dzielnicy Ursynów

Choć tak ceniony przez mieszkańców pomysł nie zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego (tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach), władze Dzielnicy Ursynów postanowiły przeznaczyć środki na jego realizację. Jednocześnie warto  przypomnieć, że w tym roku realizacja wszystkich aktywności dla mieszkańców jest utrudniona w związku z negatywnymi skutkami działań legislacyjnych rządu i Sejmu RP, które spowodowały, że dochody jednostek samorządu terytorialnego w 2020 roku, w tym także środki dla Dzielnicy Ursynów, uległy znacznemu zmniejszeniu. Władze dzielnicy robią wszystko, aby zminimalizować skutki cięć finansowych.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpłatnych kart wstępu będą dostępne na stronie internetowej www.ursynow.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda