mobile
REKLAMA

Białołęka - radykalne zmiany w komunikacji

Białołęka jest dzielnicą coraz lepiej skomunikowaną, zarówno wewnętrznie, jak i z centrum miasta. Między innymi otwarcie Mostu Północnego, wzdłuż którego zostały położone tory, umożliwiło dzielnicy prężny rozwój sieci komunikacyjnej.

TAGI
Białołęka - radykalne zmiany w komunikacji

Od 24. listopada 2016 roku do 11. stycznia 2017 roku prowadzone były konsultacje społeczne, podczas których przedstawione zostały propozycje zmian i innowacji komunikacyjnych. Głównym założeniem zmian w komunikacji jest zastąpienie części autobusów kursujących w zachodniej części dzielnicy Białołęka przez tramwaje i wykorzystanie pozyskanych w ten sposób pojazdów do obsługi intensywnie rozbudowujących się osiedli na zielonej Białołęce.

Wzdłużona zostanie linia tramwaju 2, tramwaj będzie jechał z Metra Młociny, przez Kasprowicza, Zgrupowania AK „Kampinos”, most Skłodowskiej-Curie, Płk. Kuklińskiego, Trakt Nadwiślański, Światowida do Nowodworów. Tramwaj będzie kursował co 4 i 6 minut, a w dni świąteczne co 7,5 minuty. Zostanie uruchomiona również dodatkowa linia nr 2, która kursowała będzie z Młocin na Nowodwory. W związku z tą zmianą, zlikwidowane zostaną linie 101 i E-8. Linią łączącą obie części dzielnicy będzie 214. Trasa autobusu będzie przebiegać od Tarchomina do Grodziska.

Na spotkaniu została poruszona propozycja trasy dla autobusu 518 – autobusu komunikującego dzielnicę z ceterum miasta. Miałaby przebiegać od Nowodworów, przez Odkrytą, Porajów, Myśliborską, Muranowską, Miodową, przez Nowy Świat aż do Placu Trzech Krzyży.

Zmiany zostaną również wprowadzone na trasach linii 705, 735, 120, 132, 134, 334, 527, E-7, E-9, 176, 204 i 152.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko