mobile
REKLAMA

Bieg Pamięci Wola 1944

Po raz trzeci w pierwszą sobotę sierpnia odbędzie się Bieg Pamięci Wola 1944. Zawody są częścią obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Na starcie biegów w Parku na Kole przy zbiegu ulicy Obozowej i ks. Janusza staną dzieci, młodzież oraz dorosłe biegaczki i biegacze. Trasa będzie przebiegała przez Park ks. Janusza. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przewidzieli piknik kulturalno-historyczny pt. „Bądź Sprawny jak Zawiszak"

Informacja prasowa/fot. materiały prasowe
Bieg Pamięci Wola 1944

- Dla wszystkich, którzy ukończą biegi przewidziano pamiątkowe medale, a najlepsze zawodniczki i zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają dodatkowe trofea i nagrody rzeczowe – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przewidzieli piknik kulturalno-historyczny pt. "Bądź Sprawny jak Zawiszak" - widowisko plenerowe wraz z grą miejską "Karta rekruta", polegającą na wykonywaniu zadań sprawnościowych i nabywaniu wiedzy historycznej.

Ponadto do obejrzenia będzie wystawa sprzętu i uzbrojenia Armii Krajowej w tym m.in.: samochód pancerny tzw. "Pocztylion" Chevrolet 157 z Powstania Warszawskiego, FAI-202 – replika samochodu pancernego z Powstania Warszawskiego, pojazd gąsiennicowy – mini ciągnik artyleryjski do przewozu uczestników pikniku, armata powstańcza z ul. Hożej – replika armaty używanej w Powstaniu Warszawskim, moździerze powstańcze. Będzie również replika barykady powstańczej, warsztaty krawieckie z maszynami do szycia opasek powstańczych (maszyny do szycia na korbkę - epokowe z lat 20.) oraz kino plenerowe w samochodzie pancernym "Pocztylion" (trzy seanse wyświetlane podczas trwania wydarzenia).

- Dzięki temu łączymy promocję aktywności fizycznej i wiedzy historycznej. W tych dniach wspominamy w sposób szczególny cywilne ofiary tzw. "Rzezi Woli" i powstańców z 1944 r. Dystans biegu głównego nawiązuje w oczywisty sposób do daty Powstania Warszawskiego. Dla biegaczy to swoisty sprint i rzadka okazja do rywalizacji na takim dystansie. Dla mniej doświadczonych amatorów biegania to możliwość sprawdzenia się przed próbami na dłuższym dystansie. – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. 

Program zawodów:

  • 9:30 - otwarcie biura zawodów, wydawanie numerów startowych 
  • 11:10 - bieg na 200 metrów chłopców i dziewcząt z roczników 2013-2015
  • 11:20 -  bieg na 400 metrów chłopców i dziewcząt z roczników 2009-2012
  • 11:30 -  bieg na 800 metrów chłopców i dziewcząt z roczników 2003-2005
  • 12:00  - bieg główny na 1944 metry chłopców i dziewcząt z roczników 2003-2006
  • 12:20 - bieg główny na 1944 metry chłopców i dziewcząt z roczników 2002 i starsi

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda