mobile
REKLAMA

Bielańska Akademia Umiejętności

„Bielańska Akademia Umiejętności” to nowy projekt na mapie kulturalnej Bielan, który wystartował na początku marca. Ma on na celu ożywienie kultury w tej części Warszawy oraz zachęcenie mieszkańców dzielnicy do obcowania ze sztuką poprzez spotkania z wybitnymi postaciami. 

Anna Tomasik
TAGI
Bielańska Akademia Umiejętności

Cykl spotkań z przedstawicielami świata sztuki czy rozwoju osobistego i biznesu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko wśród mieszkańców Bielan. Sala widowiskowa Urzędu Dzielnicy Bielany przy ulicy Żeromskiego 29 wypełniona była po brzegi, gdy gościli tutaj Marysia Sadowska - piosenkarka, Wojciech Staroń - wybitny operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych, Bodo Kox - polski reżyser, aktor i scenarzysta oraz Jacek Santorski - psychoterapeuta.
    Nie brakuje też chętnych do udziału w warsztatach artystycznymi, które mają pomóc w odkrywaniu swoich własnych talentów i ich rozwijaniu.  
    Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary 
to dla nas za mało”, powołane do życia przez niezależnych artystów, działających w różnych dziedzinach sztuki. Organizatorem zaś Urząd Dzielnicy Bielany, który także finansuje realizację projektu. 
    Warto przy okazji podkreślić, że inicjatorami Bielańskiej Akademii Umiejętności są: Sebastian Świerszcz - aktor i aktywista bielański, Joanna Grabowiecka - reżyser teatralny, scenograf, trenerka i Tomasz Leszczyński - aktor, reżyser, tłumacz.
   – Wspólnie z innymi twórcami realizujemy wizję nowej kultury na warszawskich Bielanach,w Warszawie, w Polsce i, a co nam szkodzi!, na świecie. Kultury, która ma inspirować do zmian i podnosić jakość życia lokalnej społeczności oraz każdej osoby, która zechce przyjąć zaproszenie do udziału w naszych projektach, wymyślanych przedsięwzięciach i podejmowanych przez nas inicjatywach. Pragniemy zachęcać do kontaktu z kulturą i sztuką oraz do czerpania radości z tworzenia. Mamy ambicję, aby prześcignąć samego Paolo Sorrentino w tworzeniu wokół nas Wielkiego Piękna! – czytamy na oficjalnej stronie BAU.
    Pomysłodawcy projektu nie ukrywają, że zależy im na promowaniu wysokiej kultury, a w swoich działaniach chcą odwoływać się do ważnych dzieł polskiej kultury, aby zmniejszyć dystans pomiędzy Odbiorcą a Twórcą. Ideą projektu jest również zainspirowanie mieszkańców do samodzielnego tworzenia kultury i tym samym sprawić, by sztuka stała się istotnym elementem szarej codzienności mieszkańców Bielan. 
    – Mamy na celu propagowanie niezależnej twórczości, edukowanie przez sztukę i ożywianie lokalnych społeczności poprzez działania twórcze – podkreślają twórcy BAU.
    Spotkania i warsztaty będą odbywały się  cyklicznie w kwietniu i we wrześniu oraz w październiku i listopadzie.

Anna Tomasik
Foto: BAU / UD Bielany
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko