mobile

Bielańska plaża nad Wisłą

Nad samym brzegiem królowej polskich rzek, na przedłużeniu ul. Papirusów i przy istniejącej już ścieżce pieszo-rowerowej wiodącej do Wisły powstanie plaża, która stanowić ma uzupełnienie wypoczynku w Parku Młocińskim.

Anna Tomasik
Bielańska plaża nad Wisłą

Projekt realizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska dla dzielnicy Bielany w ramach budżetu partycypacyjnego i kosztować ma ponad 201 tys. złotych. Projekt generuje również koszty utrzymania w latach kolejnych.

„Bielańska plaża nad Wisłą” to jeden ze zwycięskich projektów, zgłoszonych w ramach edycji budżetu partycypacyjnego na rok 2018, który obecnie jest w fazie realizacji. Zagłosowało na niego ponad 3 tys. mieszkańców Bielan.

Plaża z boiskiem do siatkówki plażowej, zlokalizowana nad brzegiem Wisły, wśród malowniczych łąk, będzie znakomitym uzupełnieniem możliwości wypoczynku w Parku Młocińskim. Blisko Przystani Młociny i przy samej ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż Wisły. Przepiękne widoki, cisza i czyste powietrze. Możliwość leniwego i aktywnego wypoczynku. Tego brakuje mieszkańcom Bielan – przekonuje Agnieszka Gola, autorka projektu. I podkreśla, że wybór tej właśnie lokalizacji na plażę pozwoli odpoczywać i jednocześnie cieszyć się słońcem i chłodem od Wisły.

Bielańska plaża wybudowana zostanie poprzez nasypanie piasku z dna Wisły na obszarze 2000 m2. Projekt zakłada wydzielenie na tym terenie boiska do siatkówki plażowej. Przestrzeń urozmaicać mają dwie naturalne altanki z roślin lub gałęzi. Pojawią się też cztery ławki, cztery kosze na śmieci i osiem stojaków rowerowych, a także toaleta typu TOI TOI.

– W ciepłych miesiącach, a szczególnie latem, mieszkańcy miasta bardzo lubią korzystać z kąpieli słonecznych, a miejsc stwarzających takie możliwości na Bielanach brakuje. Zlokalizowanie plaży nad brzegiem Wisły, pozwoli odpoczywać i jednocześnie cieszyć się słońcem i chłodem od rzeki. Usytuowanie plaży w wybranym miejscu umożliwi mieszkańcom całych Bielan łatwe dotarcie komunikacją miejską, rowerem, a nawet pieszo. Plaża jest sensownym i wyczekiwanym uzupełnieniem możliwości wypoczynku w Parku Młocińskim – czytamy w uzasadnieniu dla realizacji projektu.

Plaża, z uwagi na to, że ma być ogólnodostępna dla wszystkich, otwarta będzie siedem dni w tygodniu i przez całą dobę.

Największą popularnością powinna cieszyć się w ciepłych miesiącach roku, ale w pozostałym okresie również może być atrakcyjnym uzupełnieniem wypoczynku w Parku Młocińskim – przekonuje pomysłodawczyni..

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko