mobile

Brązowy medal stołecznych siatkarek na Mistrzostwach Mazowsza Juniorek

W ostatni weekend rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Juniorek. Cztery najlepsze siatkarskie drużyny w województwie rywalizowały ze sobą o medale i prymat w obecnym roku.

Marcin Kalicki
Brązowy medal stołecznych siatkarek na Mistrzostwach Mazowsza Juniorek

W zawodach rozgrywanych w Legionowie udział wzięły: MOS Wola Warszawa, UKS Atena Warszawa oraz dwie drużyny-gospodarze: LTS Legionovia I Legionowo i LTS Legionovia II Legionowo. Faworytem turnieju były podopieczne trenerów Pawła Kowala i Wojciecha Lalka, które w tym sezonie nie przegrały żadnego spotkania, a w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza potwierdziły swoją siłę nie tracąc w żadnym ze spotkań nawet jednego seta.

Drużyna LTS Legionovia I Legionowo obroniła trofeum zdobyte przed rokiem. Srebrny medal wywalczyła druga drużyna z Legionowa, a brązowy przypadł ekipie MOS Wola Warszawa prowadzonej przez trenera Stanisława Lizińczyka. Najbardziej wartościową siatkarką zawodów została reprezentantka gospodarzy - Agata Plaga.

Wyniki turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Juniorek:

LTS Legionovia I Legionowo - LTS Legionovia II Legionowo 3:0

MOS Wola Warszawa - UKS Atena Warszawa 3:2

LTS Legionovia I Legionowo - UKS Atena Warszawa 3:0

LTS Legionovia II Legionowo - MOS Wola Warszawa 3:2

LTS Legionovia I Legionowo - MOS Wola Warszawa 3:0

LTS Legionovia II Legionowo - UKS Atena Warszawa 3:1

Klasyfikacja końcowa:

1. LTS Legionovia I Legionowo

2. LTS Legionovia II Legionowo

3. MOS Wola Warszawa

4. UKS Atena Warszawa

Zawody w Legionowie specjalnie dla Informatora Stolicy podsumowały brązowe medalistki mistrzostw. - Zawody same w sobie były wysokiej rangi. Nie było widać zdecydowanie kto w tym roku będzie faworytem, bo każdy prezentował wysoki poziom sportowy swoją grą. Najtrudniejszym przeciwnikiem była LTS Legionovia I. W pierwszym secie pokazałyśmy, że jesteśmy na podobnym poziomie i starałyśmy się utrzymać to do samego końca. Niestety mecz ten zakończył się zwycięstwem starszych przeciwniczek. Brązowy medal na Mistrzostwach Mazowsza Juniorek jest dla mnie ważnym tytułem, ale nie można popaść w samouwielbienie i trzeba skupić się na kolejnych meczach. Nie mamy za dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już w ten piątek będziemy walczyć na swoim terenie w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek - mówi Oliwia Kosieradzka.

- Turniej był bardzo ciekawy, do końca nie było wiadomo, na którym miejscu zakończymy Mistrzostwa Mazowsza Juniorek. Bardzo miła atmosfera, dużo kibiców, oprawa techniczna, wszystko dobrze współgrało. Najtrudniejszy był mecz z Legionovią I co potwierdza wynik, ale walczyłyśmy do ostatniego punktu. Spotkania z Ateną i Legionovią II były bardzo wyrównane. Jedna piłka w drugą stronę i wszystko mogłoby potoczyć się inaczej. Jestem zadowolona z całego zespołu i cieszę się z naszego sukcesu. To mój pierwszy sezon w UMKS MOS Wola Warszawa, a na mojej szyi już zawisł medal Mistrzostw Mazowsza - powiedziała Wiktoria Lipka.

Składy stołecznych drużyn:

MOS Wola Warszawa: Paulina Bochenek, Maria Butryn, Zuzanna Dygdoń, Julia Kabala, Maja Kaczmarczyk, Emilia Kaczmarzyk, Oliwia Kosieradzka, Natalia Marek, Martyna Pacuszka, Gabriela Rakus, Martyna Rozwadowska, Karolina Waligóra, Julia Wydmańska, Wiktoria Lipka.

UKS Atena Warszawa: Agata Lesiak, Aleksandra Jedut, Natalia Mierzejewska, Martyna Leoniak, Małgorzata Żmijewska, Amanda Kowalska, Martyna Terlikowska, Alicja Dąbrowska, Weronika Matysiak, Magdalena Skonieczna, Maja Nowakowska, Wiktoria Kurek, Wiktoria Rozbiewska, Zuzanna Ostas, Justyna Piwowarczyk.

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda