mobile
REKLAMA

Budżet partycypacyjny - ogłoszenie wyników!

Serdecznie zapraszamy na ogłoszenie wyników głosowania na projekty złożone w budżecie partycypacyjnym, które odbędzie się 12 lipca 2018 r. (czwartek) na bulwarze gen. Pattona (schody przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Początek gali ogłoszenia wyników o godz. 18:00.

 

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Budżet partycypacyjny - ogłoszenie wyników!

Zachęcamy do udziału w uroczystym wydarzeniu pełnym emocji i oczekiwania na informacje, co w 2019 roku zmieni się w naszym najbliższym otoczeniu. Dla uczczenia zwycięskich projektów na gali pojawi się również piękny tort, przy którym zarówno projektodawcy i głosujący będą mogli porozmawiać o doświadczeniach z udziału w procesie budżetu partycypacyjnego oraz o kolejnych pomysłach na zmianę przestrzeni wokół swojego miejsca zamieszkania.
Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, dostępna będzie transmisja na żywo na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Realizacja wszystkich zwycięskich projektów, ogłoszonych na gali, będzie miała miejsce w 2019 roku. Realizatorem projektów będzie Miasto Stołeczne Warszawa. 

W jaki sposób zostaną wyłonione pomysły do realizacji?
Podstawowym kryterium jest liczba zdobytych głosów. Na tej podstawie zostanie utworzona lista rankingowa. Drugim kryterium jest koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów i zmieszczą się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danej dzielnicy lub obszarze, zostaną rekomendowane do realizacji.
Jeśli któryś z pomysłów mieszkańców zajmie wysoką pozycję pod względem liczby zdobytych głosów, ale koszt jego realizacji będzie wyższy niż pozostała kwota w danym obszarze, do realizacji zostanie rekomendowany kolejny pomysł z listy, który spełnia te warunki, aż do wyczerpania puli środków w danym obszarze. Może to być nawet szósty czy siódmy pomysł z listy rankingowej - ważne, żeby wystarczyło pieniędzy na jego realizację.
Aby pomysł mógł zostać rekomendowany do realizacji musi na niego zagłosować co najmniej 10% osób głosujących w danym obszarze oraz musi uzyskać nie mniej niż 30 głosów. Liczą się wyłącznie głosy ważne.
Ostateczną listę zadań przeznaczonych do realizacji zatwierdzi Rada m.st. Warszawy uchwalając budżet m.st. Warszawy na rok 2019. Realizacja wybranych przez mieszkańców pomysłów w ramach piątej edycji budżetu partycypacyjnego rozpocznie się w 2019 r.

źródło: Urząd dzielnicy Targówek

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda