mobile
REKLAMA

Burakowska 14 - nowe miejsce na kulturalno-usługowej mapie stolicy

Wielu mieszkańców Warszawy z pewnością kojarzy stare postindustrialne hale, zlokalizowane przy Rondzie Radosława, na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli. W weekend 21-22 stycznia 2017 r. nastąpiło ich ponowne otwarcie, tym razem w zupełnie innym wcieleniu. Na najbliższe pół roku zamieniły się w weekendowe centrum kultury, sztuki, gastronomii i usług wszelakich.

Róża Paszkowska
TAGI
Burakowska 14 - nowe miejsce na kulturalno-usługowej mapie stolicy

 

Postindustrialne hale przy ul. Burakowskiej 14 to przestrzeń ponad 1000 m2, a więc olbrzymi potencjał do wykorzystania. Przez najbliższe pół roku obiekty te zamienią się w tętniące życiem miejsce spotkań. Będzie tu można nie tylko dobrze zjeść i napić się rzemieślniczego piwa, ale także zrobić zdrowe zakupy spożywcze. Burakowska 14 oferować będzie również bogaty program kulturalny: wystawy, kino, muzykę, imprezy. Znajdzie się tu miejsce na nietypowe lokale usługowe. Hale czynne będą w weekendy – od piątku do niedzieli. Bogaty program oferuje zajęcie od samego rana do późnych godzin nocnych.
W godzinach przedpołudniowych, w soboty i niedziele, na Burakowskiej 14 można zrobić zakupy na Targu Rolnym. Wystawcami są tu lokalni producenci zdrowej żywności oraz rolnicy, sprzedający własne produkty najwyższej jakości. Miłośnikom streetfoodów spodoba się zapewne inicjatywa Noce i Dnie – dziesięć stanowisk gastronomicznych, oferujących potrawy z całego Świata. Spróbujemy tu kuchni japońskiej, indyjskiej, wietnamskiej, greckiej, meksykańskiej i amerykańskiej. Do tego doskonałe piwa i muzyka, przy której oderwać się można od codziennej rutyny. Noce i Dnie startować będą już w piątkowe popołudnia. Osoby poszukujące inspiracji kulturalnych, rozrywki dla ducha i przestrzeni do realizacji planów artystycznych z pewnością często odwiedzać będą Teren Otwarty. Inicjatywa ta czeka na plany i propozycje współpracy. I jak sama nazwa wskazuje – otwarta jest na wszystkie pomysły! Uzupełnieniem tego wyjątkowego miejsca, w jakie zmieniły się hale na Burakowskiej 14, jest Barber Garage. Można tu nie tylko modnie się ostrzyc, zgolić brodę czy przyciąć wąsy, ale także podyskutować w licznym gronie. Barber Garage to także koncerty oraz warsztat, w którym odrestaurować można stary motocykl.
Hale przy ul. Burakowskiej 14 funkcjonować będą jako weekendowe centrum kultury, rozrywki i zakupów przez najbliższe pół roku. Możliwa jest jednak kontynuacja projektu. Robert Przepiórski, pomysłodawca i koordynator projektu Burakowska 14, relacjonuje: „zawarliśmy porozumienie w właścicielem terenu na działanie tam przez pół roku, natomiast prowadzimy już rozmowy o możliwości przeniesienia i kontynuowania tej aktywności obok - zatem widzimy duże szanse na kontynuacje projektu w dłuższej perspektywie czasu.” 
 

Zobacz również:

http://www.informator-stolicy.pl/artykul/burakowska-14-modne-miejsce-na-mapie-warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko