mobile
REKLAMA

Cenny remis Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej

Młodzi piłkarze Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z rocznika 2004 rozegrali kolejny znakomity mecz w tym sezonie. Grający w pierwszej lidze okręgowej podopieczni trenera Grzegorza Siedleckiego zremisowali na wyjeździe z bardzo groźną Kosą Konstancin.

Marcin Kalicki
Cenny remis Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej

Wielkie emocje i walka do końca to wszystko czekało na wszystkich kibiców przybyłych na stadion w Konstancinie. Po pierwszej połowie zakończonej co prawda bezbramkowym remisem, ale z niewykorzystanym rzutem karnym oraz wieloma sytuacjami stwarzanymi przez obydwa zespoły, wiadomo było, że drugie czterdzieści pięć minut najwierniejszych fanów obydwu klubów nie zawiedzie. I tak też było. Kosa dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale piłkarze WAPN pokazali charakter i wolę walki doprowadzając dwukrotnie do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Jest to bardzo dobry wynik dla stołecznego zespołu, tym bardziej, że osiągnięty na boisku rywala.     

- Ambitna postawa obydwu drużyn spowodowała, że mecz był bardzo zacięty. Walka w tej kategorii wiekowej toczy się o awans do ligi wojewódzkiej, a Warszawska Akademia Piłki Nożnej w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Dwa razy goniliśmy wynik, przegrywając najpierw 0:1, a następnie 1:2. Ponadto nasz bramkarz wybronił w pierwszej połowie rzut karny, co było punktem zwrotnym dla nas, gdyż do tej pory to przeciwnik miał przewagę. Po obronie jedenastki chłopcy uwierzyli bardziej w siebie i zaczęli częściej stwarzać sobie sytuacje pod bramką Kosy Konstancin. Walczyliśmy do końca. Bramkę wyrównującą udało nam się zdobyć na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Szanuję ten wynik - powiedział Grzegorz Siedlecki, trener Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej. - W tym roczniku w Konstancinie jeszcze nigdy nie udało nam się wywalczyć choćby jednego punktu, dlatego ten remis biorąc pod uwagę rezultat jest dla nas wartościowy. Jestem zadowolony z postawy całego zespołu. Wchodzący zawodnicy z ławki rezerwowych znakomicie zastępowali kolegów grających w pierwszym składzie. Jestem z nich bardzo zadowolony - dodał szkoleniowiec Akademików.

Było to czwarte spotkanie WAPN w tym sezonie. Dotychczas młodzi zawodnicy grający na co dzień na Woli zremisowali z KS Ursus Warszawa 3:3 i KS Deltą II Warszawa 4:4 oraz rozgromili KS Armado Warszawa 8:1. W najbliższą niedzielę, 16 września o godz. 10:00 podopieczni trenera Siedleckiego zmierzą się na boisku Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a z MKS Zniczem II Pruszków. Zapraszamy

Fot. Sławomir Gerej/Warszawska Akademia Piłki Nożnej

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda