mobile
REKLAMA

Centrum ATTIS wciąż bez kontraktu z NFZ

Sytuacja Centrum ATTIS staje się coraz bardziej dramatyczna. Placówka wciąż nie ma podpisanego kontraktu z NFZ, a kolejne pismo w tej sprawie do Funduszu wysłał prezes zarządu Centrum.

Informacja prasowa / ot. pixibay.com
Centrum ATTIS wciąż bez kontraktu z NFZ

Potwierdza się najczarniejszy scenariusz dotyczący przyszłości Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS.
- Niestety w placówce są już pierwsze zwolnienia. Już dawno ostrzegaliśmy, że sytuacja szpitala może być dramatyczna - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Mimo tego, że Centrum otworzyło jeden z najnowocześniejszych w Polsce Zakładów Onkologii Kobiecej, to ciągle z niewiadomych przyczyn pozostaje ono bez podpisanego kontraktu z NFZ. Chore kobiety czekają, a oddział uzyskał przecież pozytywne oceny od wszystkich organizacji i instytucji zajmujących się problematyką onkologii kobiecej, w tym także rekomendację Ministerstwa Zdrowia - dodaje.

Kolejne pismo z prośbą o zawarcie kontraktu z placówką wysłał do NFZ prezes ATTIS-u. Wskazuje w nim, że Zakład Onkologii Kobiecej to pierwsza w Polsce tak kompleksowo zorganizowana struktura i nie występują żadne logiczne przesłanki, aby nie podpisywać z placówką kontraktu na świadczenie usług medycznych. Co więcej, funkcjonowanie Zakładu jest uzasadnione, bo na Mazowszu występuje większy odsetek kobiet chorych na nowotwory złośliwe niż w reszcie kraju, inwestycja odpowiada aktualnym priorytetom regionalnej polityki zdrowotnej i nie jest obarczona ryzykiem niewykorzystania jej po zakończeniu finansowania ze środków publicznych.

Centrum ATTIS zapewnia opiekę medyczną dla ponad 20 tys. mieszkańców Woli.  Rocznie placówka leczy około 0,5 mln pacjentów z Warszawy i województwa mazowieckiego, a brak kontraktu z NFZ może być katastrofalny w skutkach dla wszystkich stron.
- Ewentualna likwidacja wolskiej placówki to ogromne zagrożenie dla stołecznego systemu opieki zdrowia, szczególnie w sytuacji, gdy średnia liczba łóżek szpitalnych w Dzielnicy Wola jest niższa od średniej w województwie mazowieckim - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Wola

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda