„Chcemy dobrze wejść w rok 2021”

Po przerwie świąteczno-noworocznej rozgrywki wznawiają siatkarze. Na drugoligowych parkietach nie zabraknie wielu emocji i ciekawych spotkań. 13. kolejkę fazy zasadniczej rozpocznie rywalizacja MOS Wola Tramwaje Warszawskie i Bestios Białystok.

Ubiegłoroczny beniaminek ze stolicy Podlasia nie radzi sobie w tym sezonie już tak dobrze, jak kilkanaście miesięcy temu. Zawodnicy z Białegostoku zgromadzili na swoim koncie dotychczas dziewięć punktów i zajmują ostatnią, dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. W pierwszym meczu obydwu drużyn górą byli podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika, który liczy na powtórzenie wyniku i dobrą grę swojego zespołu. Czym zaskoczy przyjezdnych? - Nie nastawiamy się, żeby czymś rywala zaskoczyć. Musimy skupić się na swojej dobrej grze w tych elementach, nad którymi pracowaliśmy i pracujemy na treningach. Jeśli to będzie nam wychodziło, to nie trzeba wprowadzać elementów zaskoczenia. Mecz będzie na pewno trudny, jak wszystkie w tej lidze, ale liczę, że damy z siebie wszystko i wygramy – zaznaczył szkoleniowiec MOS Wola.

Na ważne aspekty zwraca uwagę również kapitan wolskiej drużyny – Grzegorz Pacholczak. – Zaskoczyć pewnie Bestiosu niczym nie możemy. Każdy zna nasze atuty, również i tam są zawodnicy, którzy mierzyli się z MOS-em niejednokrotnie i wiedzą jaka jest nasza filozofia siatkówki. Myślę, że naszą siłą będzie, tak jak w poprzednich meczach, umiejętność przełożenia tej filozofii na konkretne działania boiskowe. Wiele drużyn miało zaburzony cykl treningowy przez święta, nowy rok itp. My trenowaliśmy z naprawdę krótkimi przerwami, około 3-4 dni. Raczej nie można powiedzieć, że trenowaliśmy bardzo ciężko, ale sam fakt podtrzymania reżimu treningowego w momencie gdy duża część ligi odpoczywała i świętowała prawie miesiąc może nam dać sporą przewagę. Ten okres przerwy wykorzystaliśmy tak na prawdę jako sezon przygotowawczy w trakcie sezonu ligowego. Ten mecz będzie bardzo ważny, chcemy dobrze wejść w rok 2021 i utrzymać pozycję, która gratyfikuje nas do gry w play-offach.

Mecz MOS Wola Tramwaje Warszawskie – Bestios Białystok rozpocznie się w piątek, 8 stycznia o godz. 19:00 w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Zachęcamy do oglądania meczu na żywo na FB MOS Wola oraz do przeczytania relacji ze spotkania na łamach Informatora Stolicy.