mobile
REKLAMA

Chcesz zgłosić pomysł, ale potrzebujesz pomocy? Skonsultuj się!

Nie wiesz jak złożyć projekt do budżetu partycypacyjnego? Chcesz zgłosić pomysł, ale masz problem z określeniem właściciela teren czy też z oszacowaniem kosztorysu? Skonsultuj się z urzędnikiem! Zadzwoń, przyjdź na dyżur lub maraton pisania projektów.

inf. pras.
TAGI
Chcesz zgłosić pomysł, ale potrzebujesz pomocy? Skonsultuj się!

Zapraszamy do udziału w spotkaniach i maratonach pisania projektów do budżetu partycypacyjnego. Wsparcia udzielą urzędnicy i eksperci. Spotkania mają na celu ułatwienie mieszkańcom Warszawy pisania własnych projektów dotyczących zmian, których chcieliby dokonać w stolicy. Uczestniczyć w nich będą eksperci oraz urzędnicy, którzy doradzą, gdzie złożyć projekt, co warto w nim uwzględnić oraz co najważniejsze, jak go odpowiednio opisać i wycenić. Maratony to również dobra okazja do zdobycia poparcia dla swojego pomysłu i porozmawiania z sąsiadami.

 

Szczegółowe terminy dyżurów konsultacyjnych pracowników urzędu, maratonów pisanie projektów są dostępne tutaj. Zachęcamy również do kontaktu z koordynatorami ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicach i jednostkach.

 

Jakie pomysły można zgłaszać?

Pomysły mogą dotyczyć tylko tych zadań, którymi na co dzień zajmuje się urząd dzielnicy czy jednostki miejskie (np. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Zieleni, Zarząd Oczyszczania Miasta). Katalog zadań obejmuje wiele obszarów, m.in. sport, rekreację, edukację, kulturę, komunikację, ochronę środowiska, pomoc społeczną, przestrzeń publiczną, zieleń miejską a także działania interdyscyplinarne.

 

W jaki sposób?

·         internetowo - poprzez stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl

·         papierowo - formularz do pobrania w urzędzie dzielnicy należy złożyć osobiście albo listownie na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2019”).

 

Harmonogram piątej edycji budżetu partycypacyjnego

·         zgłaszanie pomysłów – od 1 grudnia 2017 roku do 22 stycznia 2018 roku

·         weryfikacja zgłoszonych projektów – od 23 stycznia do 8 maja 2018 roku

·         dyskusje o pomysłach – od 26 lutego do 18 marca 2018 roku

·         odwołania i ponowna weryfikacja – od 8 maja do 25 maja 2018 roku

·         głosowanie na pomysły – od 15 czerwca do 30 czerwca 2018 roku

·         ogłoszenie wyników głosowania – do 13 lipca 2018 roku

 

Sami zobaczcie, jak zmieniła się Warszawa

Przestrzeń Warszawy zmienia się dzięki aktywności mieszkańców i ich pomysłom. Od 2014 roku mieszkańcy mają wyjątkową możliwość decydowania o tym, na co zostają wydane środki z kasy miasta i wpływ na realną zmianę swojego najbliższego otoczenia. 

Od roku 2014 warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 197 mln zł, wybierając do realizacji 2 631 projektów. W tym roku, w piątej edycji budżetu partycypacyjnego do podziału jest ponad 64 mln zł (blisko 65 mln zł).

 

Każdy mieszkaniec może zgłosić pomysł i mieć wpływ na to jak będzie się rozwijała stolica. Pomysły zmieniają Warszawę, ale również zmieniają funkcjonowanie urzędu, urzędnicy bardziej słuchają mieszkańców i są otwarci na ich potrzeby. Kolejne edycje budżetu partycypacyjnego pokazują, że mieszkańcy chętnie angażują się w życie miasta.

 

Efekty widać w całej Warszawie –  w przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe. Dokładnie tam, gdzie wskazali mieszkańcy zostały zrealizowane także projekty takie jak: warsztaty w domach kultury, dzielnicowe festiwale, zajęcia sportowe, kursy pierwszej pomocy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda