mobile

Chiński Nowy Rok w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Chiński Targ Noworoczny w Państwowym Muzeum Etnograficznym to sposób na przybliżenie mieszkańcom stolicy najważniejszego ze świąt Państwa Środka. Kulinaria Dalekiego Wschodu, chińskie wróżby i horoskopy oraz warsztaty dla najmłodszych, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez muzeum.

Andrzej Łukasiak
Chiński Nowy Rok w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Państwowe Muzeum Etnograficzne postanowiło uczcić Chiński Nowy Rok, który był obchodzony 16 lutego. Chętnych do odwiedzin zachęcał plakat z psem. Należy wyjaśnić, że właśnie to zwierze jest dla Chińczyków symbolem 2018 r. Z okazji święta zorganizowano targ oraz wiele wydarzeń towarzyszących.

Wydarzenie odbyło się 24 stycznia. Na odwiedzających czekała chińska kuchnia, serwująca charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu potrawy. Stanowisko gastronomiczne cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Goście muzeum mieli również okazję do zakupu literatury poświęconej Chinom. W muzuem odbywały się również interesujące wykłady

Na targu nie zabrakło stanowisk z chińskimi oraz azjatyckimi ozdobami i precjozami. Chętni mogli porozmawiać z osobami zajmującymi się chińską medycyną i akupunkturą. Znaleźli się również śmiałkowie, którzy próbowali swoich sił w tradycyjnych chińskich grach, jak np. Go

Na szczególną uwagę zasługuje oferta, jaką muzeum przygotowało dla najmłodszych zwiedzających. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych warsztatach artystycznych. Malowano chińskie lampiony, mierzono się z trudną sztuką kaligrafii, śpiewano chińskie piosenki. Uśmiechnięte i pomalowane buzie dzieci wskazywały, że organizatorzy trafili w dziesiątkę.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda