mobile

Chopin w Łazienkach po raz 59!

Rusza nowa edycja koncertów chopinowskich w Łazienkach. To już 59. sezon.

Agata Mościcka
Chopin w Łazienkach po raz 59!

Pierwsze koncerty pod Pomnikiem Fryderyka Chopina sięgają lat 50. ubiegłego wieku. Debiutancki koncert zorganizowano wkrótce po odrestaurowaniu pomnika tego wielkiego kompozytora. Od tego czasu mija już 59 lat. Aby tradycji stało się zadość, również i w tym roku zorganizowano cykl recitali, który jest wspaniałą propozycją, zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i wszystkich osób, odwiedzających stolicę.

Koncerty Chopinowskie, to wielkie wydarzenie, nie tylko dla fanów muzyki klasycznej. Na tego typu występy warto wybrać się z całą rodziną. Kojąca muzyka i najbardziej znane utwory tego najwybitniejszego wirtuoza fortepianu, z pewnością przyciągną tłumy słuchaczy. W tym roku przypada 59 sezon koncertów chopinowskich. Zawsze odbywają się one w plenerze, w pięknych, ukwieconych, warszawskich Łazienkach. Pierwszy cykl koncertów zaczyna się od połowy maja. Recitale będą miały miejsce w każdą niedzielę, o godzinie 12.00 i 16.00.

Udział w koncercie biorą najlepsi na świecie pianiści. Szansę otrzymują także debiutanci oraz młode pokolenie muzyków klasycznych. Letnie recitale przewidziane są do końca września tego roku. W pierwszym koncercie, datowanym na 13 maja 2018 roku, wystąpił Ingolf Wunder, zaś o godzinie 16.00 wysłuchaliśmy utworów w interpretacji Radosława Sobczaka.

Koncerty Chopinowskie to wielkie wydarzenie kulturalne, w którym warto uczestniczyć przynajmniej raz w życiu. Spotkanie z najpiękniejszą muzyką fortepianową, w wykonaniu wirtuozów tego instrumentu, to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci.

Agata Mościcka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko