mobile
REKLAMA

Ciąg dalszy sukcesów uczniów „klas matematycznych” (i nie tylko) ze Szkoły Podstawowej nr 221, ul. Ogrodowa 42/44

Trwa dobra passa młodych matematyków z Ogrodowej. Dwunastu uczniów klas 7 i 8 zakwalifikowało się do zawodów trzeciego stopnia XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów. Z całej Polski do tego etapu zakwalifikowało się 212 uczestników, z czego z warszawskich szkół publicznych i niepublicznych 79 uczniów.

inf. prasowa
Ciąg dalszy sukcesów uczniów „klas matematycznych” (i nie tylko) ze Szkoły Podstawowej nr 221, ul. Ogrodowa 42/44

Matematycy z Ogrodowej stanowią zatem 15 % wszystkich zakwalifikowanych z Warszawy i 32% z warszawskich szkół publicznych. To nie wszystko. Ośmiu uczniów uczestniczyło w Finale Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego, czterech otrzymało tytuł laureata i tyle samo tytuł finalisty.

Szkoła Podstawowa nr 221 może pochwalić się nie tylko sukcesami uczniów klas matematycznych. Pięciu uczniów bierze udział II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. Kolejnych dwóch młodych chemików, z najwyższym wynikiem, weszło do Finału Konkursu „Molekuła”, pięciu uczniów uczestniczy w III części II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, uczeń klasy 6 mierzy się w finale Tematycznego Konkursu Historycznego, Konkurs Kuratoryjny z Biologii na etapie wojewódzkim „napisze” dwóch uczniów, a z geografii – jedna uczennica, również jedna uczennica przygotowuje się do III etapu Olimpiady Języka Polskiego i Literatury. W zakresie informatyki dwóch uczniów „walczy” w zawodach II stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej na poziomie szkół ponadpodstawowych, pięciu uczniów startuje w zawodach II stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów, dwóch w III etapie Konkursu „Logia” oraz w III etapie Konkursu InstaLogik.

Za wszystkich trzymamy mocno kciuki. Jak widać pandemia nie powstrzymała motywacji uczniów
i nauczycieli do pracy i rozwoju. Brawo!

 

 

 

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda