mobile
REKLAMA

Czołowi zawodnicy OCR ambasadorami Przeszkodowego Biegu Hutnika

W promocję 3. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika włączyli się czołowi zawodnicy OCR w kraju. Ambasadorami tegorocznej odsłony zawodów, odbywających się na Hucie ArcelorMittal Warszawa zostali Wojciech Sobierajski oraz Iza Wysłuch.

 

Informacja prasowa
TAGI
Czołowi zawodnicy OCR ambasadorami Przeszkodowego Biegu Hutnika

Przeszkodowy Bieg Hutnika to jedyna impreza w kraju, odbywająca się na terenie działającej huty. Uczestnicy biegu zyskują możliwość eksploracji pracującego zakładu, hal oraz rozległych terenów leśnych należących do Huty ArcelorMittal Warszawa. Udział w zawodach stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników ekstremalnych wrażeń oraz biegaczy.

 

Rosnąca popularność zawodów to zasługa m.in. ambasadorów biegu. W zeszłym roku twarzą imprezy był Tomasz Danielkiewicz, wielokrotny medalista zawodów Runmageddon, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej par mieszanych. W tym roku jego obowiązki przejął startujący w barwach OCRA Polska Wojciech Sobierajski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego OCR. Lista jego sukcesów jest długa – jedenastokrotne zwycięstwo w zawodach Runmageddon Games, wiele wygranych w zawodach crossfitowych oraz trzy medale w OCR World Championships (mistrzostwa świata). Wizerunek Wojtka Sobierajskiego zostanie wykorzystany w kampanii promocyjnej wokół biegu. Już wkrótce powstanie kręcony na hucie spot promocyjny z udziałem ambasadora, który zapowiedział swój start w imprezie.

 

Z roku na roku rośnie zainteresowanie biegami OCR w gronie kobiet. Z tego powodu Organizatorzy zawodów na terenie huty zdecydowali się włączyć do działań promocyjnych Izę Wysłuch, która mimo młodego wieku zadomowiła się w krajowej czołówce biegów ekstremalnych. Licząca zaledwie 22-lata zawodniczka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych w 2018 roku. Była również uczestniczką zeszłorocznych Mistrzostw Świata OCR w Londynie.

 

Zawody odbędą się w dniu 6 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa. Dystans w biegu seniorskim wyniesie ok. siedmiu kilometrów, a trasa będzie wieść przez różne obszary huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez pracującą walcownię. Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, gdzie do końcowego wyniku liczone będą cztery najlepsze rezultaty.

 

Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę.

 

Cały czas trwają zapisy do biegu: http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/216-iii-przeszkodowy-bieg-hutnika/

 

Więcej informacji o samym biegu dostępnych jest pod adresem: www.bieghutnika.pl.

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda