mobile
REKLAMA

Czy mieszkańcy Ochoty zaakceptują pomysł Ratusza?

Miasto planuje budowę podziemnych parkingów pod terenami szkolnymi – pod boiskami. Mają powstać między innymi na Ochocie i Mokotowie. Na Ochocie zakończyły się właśnie konsultacje społeczne, w ramach których można było wziąć udział w spotkaniach lub przesłać swoje uwagi na adres mailowy ratusza.

Róża Paszkowska
Czy mieszkańcy Ochoty zaakceptują pomysł Ratusza?

Władze miasta zamierzają przeznaczyć 25 milionów złotych na budowę podziemnych parkingów w stolicy. Mają one rozwiązać problem deficytu miejsc postojowych. Planowane jest stworzenie dziesięciu takich parkingów. Większość z nich zlokalizowana będzie pod terenami szkolnymi, a dokładnie pod boiskami sportowymi. Środki finansowe na realizację inwestycji pochodzić będą z budżetu miasta.

Jednostką odpowiedzialną za budowę będzie Zarząd Transportu Miejskiego, natomiast gotowe obiekty przejdą pod kontrolę Zarządu Dróg Miejskich. Stawki za postój nie zostały jeszcze określone, wiadomo jednak, że parkingi włączone zostaną w miejski system e-parkowania.

Pierwsze parkingi podziemne powstać mają pod boiskami przy szkołach na ulicach Chłodnej oraz Spiskiej na Ochocie. Stworzenie naziemnego parkingu planowane jest natomiast przy ulicy Orzyckiej na Mokotowie. Temat zaproponowanej przez miasto lokalizacji parkingów wzbudza kontrowersje. Po spotkaniach, które odbyły się w ramach konsultacji społecznych wiadomo już, że problematyczny jest przede wszystkim temat wyrzutu spalin i ich wpływu na dzieci uczęszczające do wybranych szkół. Kolejną poruszaną kwestią jest uciążliwość prac budowlanych i czas wyłączenia z użytkowania boiska szkolnego. Realizacja inwestycji w ciągu roku szkolnego z pewnością będzie miała wpływ na warunki przebywania w szkołach, tak jak miało to miejsce w przypadku niedawno zakończonej budowy apartamentowców w okolicy.

Inną podnoszoną kwestią jest problem wyboru miejsca wjazdów i wyjazdów z podziemnych parkingów, których lokalizacja będzie miała wpływ na płynność ruchu ulicznego w okolicy. Mieszkańcy Ochoty zaproponowali alternatywę dla parkingu podziemnego. Zgodnie z hasłem „Parking pod Alejami a nie pod uczniami” wysunęli projekt stworzenia miejsc postojowych pod Alejami Jerozolimskimi. Wszystkie uwagi zgłoszone przez zainteresowane osoby podczas spotkań oraz drogą mailową zostaną rozpatrzone w ramach kolejnego etapu postępowania.

fot. pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda