mobile
REKLAMA

Debata społeczna o bezpieczeństwie

Gdyńscy policjanci przy współpracy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną z mieszkańcami Gdyni. Wczorajsza debata była już kolejnym spotkaniem pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W czasie dyskusji między innymi omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

KMP w Gdyni/ fot. www.gdynia.policja.gov.pl
Debata społeczna o bezpieczeństwie

Policjanci z Gdyni przy współpracy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w szczególności Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 4 w Gdyni zaprosili w zeszłym tygodniu mieszkańców Chyloni na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Podczas debaty funkcjonariusze dyskutowali z mieszkańcami między innymi o najistotniejszych zagrożeniach wykrytych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, priorytetowych działaniach dzielnicowych oraz ich roli w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadających za zdiagnozowanie zagrożenia bezpieczeństwa. Część spotkania poświęcona została również na omówienie zagadnienia zjawiska żebractwa oraz jego negatywnych konsekwencji.

W trakcie dyskusji omówiono i zaprezentowano działanie aplikacji stworzonych przez Policję i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, których działanie służy poprawie bezpieczeństwa.

Uczestnicy debaty dowiedzieli się jak w szybki i prosty sposób mogą oznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsce, w których występują potencjalne zagrożenia. Mieszkańcy poznali również sposób odczytywania informacji z aplikacji. Dyskusji poddano również zagadnienia dotyczące programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz systemu "Moja Komenda".

Mieszkańcy czynnie uczestniczyli w spotkaniu, a policjanci służyli odpowiedzią na wszystkie pytania dotyczące omawianych zagadnień. Wszyscy uczestnicy dzielili się spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Policjanci zachęcali również mieszkańców Gdyni do wstąpienia do służby w Policji.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko