mobile
REKLAMA

Delfinalia 2017

Delfinalia, czyli Gdyński Festiwal Kultury Studenckiej - największa i najlepsza impreza studencka na Pomorzu! Od 25 do 27 maja w Gdyni będzie można posłuchać najlepszych wykonawców, zjeść pysznego burgera lub wziąć udział w karaoke!

Aleksandra Żarkiewicz
Delfinalia 2017

Maj to wyjątkowy czas dla każdego studenta - początek sesji, ale i zabawy podczas juwenaliów! Największa i zarazem najmłodsza impreza studencka na Pomorzu – Delfinalia - odbędzie się w Gdyni na Molo Południowym/Skwerze Kościuszki. Nazwa studenckiego święta nawiązuje do Akademii Morskiej, która jest organizatorem nadchodzącego wydarzenia. Delfinalia co roku przyciągają kilkadziesiąt tysięcy osób, co może świadczyć o klasie pomorskich juwenaliów. Za każdym razem na gdyńskiej scenie nie brakuje najlepszych polskich wykonawców. Juwenalia to nie tylko muzyka, lecz także Festiwal Food Truck'ów, Wielki Turniej Bowlingowy oraz Mistrzostwa Polski Północnej we flanki i karaoke.

Festiwal muzyki będzie trwać trzy dni, a rozpocznie się w czwartek 25 maja. Na scenie wystąpi m.in. Enej, Mesajah, Vavamuffin. Drugi dzień będzie utrzymany w rytmach disco, wystąpią: Piękni i Młodzi, Playboys, Czadoman i król estrady disco polo - Zenek Martyniuk z zespołem Akcent! Taki skład zapewni zabawę do białego rana! Ostatni dzień juwenaliów odbędzie się w zupełnie innym klimacie. Swoje utwory w Gdyni zaprezentuje, np. KĘKĘ, Paluch, Dwie Sławy czy Mioush. Każdy znajdzie coś dla siebie. To czas na pełen relaks z przyjaciółmi w doborowym towarzystwie polskich wykonawców przed gorącym okresem egzaminów! Ciebie też nie może tam zabraknąć!

Juwenalia to nazwa, która pochodzi z okresu rządów Nerona w starożytnym Rzymie. Były to wówczas igrzyska. Obecnie tym mianem nazywane jest święto studentów, które miało swój początek w Krakowie w XV wieku. W wielu miastach w tym okresie odbywa się symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta przez prezydentów danych miejscowości w ręce delegacji studenckiej. Od tego momentu rozpoczyna się kilkudniowe świętowanie przez młodych ludzi.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko