Derby dla Hutnika

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Unią Warszawa 2:0, w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

Mecz, który rozgrywany był w dużym upale, nie obfitował w sytuacje bramkowe. „Hutnicy” kontrolowali jednak przebieg spotkania i wykorzystali swoje szanse.

W 15. minucieKamil Jankowski zagrał na prawą stronę boiska. Krystian Przyborowski przepuścił piłkę do niepilnowanego Macieja Baranowskiego, który zagrał futbolówkę w pole karne. Akcję skutecznym strzałem zamknął Bartłomiej Kucharski. Pod koniec pierwszej połowy urazu doznał bramkarz gości, przez co sędzia doliczył aż trzynaście minut. W doliczonym czasie sprzed pola karnego uderzył Przyborowski, jednak piłka przeszła metr obok słupka.

Na początku drugiej połowy rezultat podwyższył Erwin Nowik. W 51. minucie Przyborowski rozegrał rzut rożny z Jakubem Polniakiem. Napastnik Hutnika odegrał do Jankowskiego, który dośrodkował futbolówkę w pole karne, skąd Nowik pokonał bramkarza strzałem głową. W 75. minucie kolejną bramkę mógł zdobyć drugi środkowy obrońca, Damian Pracki. Znów okazja została stworzona po rozegraniu rzutu rożnego. Pracki uderzył głową, jednak trafił tuż nad poprzeczką. Goście w całym meczu wypracowali sobie trzy szanse, tylko w drugiej części gry. Natomiast ich akcje kończyły się niecelnymi strzałami.

Za tydzień Hutnik zagra kolejny mecz na własnym boisku. W sobotę, o godzinie 11, „Duma Bielan” podejmować będzie MKS Przasnysz.

Hutnik Warszawa – Unia Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Kucharski 15′, Nowik 51′.

Żółte kartki: Polniak, Nowik, Przyborowski, Kucharski, Szala – Piskorz.

Hutnik: Pasturczyk – Wielgosz, Nowik, Pracki, Baranowski (Amermajster 81′) – Kucharski, Witak, Jankowski (Podsiadło 68′), Wiśniewski, Przyborowski (Mierzejewski 75′) – Polniak (Szala 75′).

Unia: Kiermasz – Bryzek, Kozierkiewicz, Gołaszewski, M. Wierzchoń (Piskorz 76′), Rosiński (Hęciak 46′), Lewandowski, K. Kucharski, A. Kucharski (Rozum 60′), Bosak (Górski 68′), Wiśniewski.

Sędzia: Karol Braun (Mława).