Derby przyjaźni dla Hutnika

W sobotę koszykarze Hutnika Warszawa pokonali we własnej hali Legię Warszawa 72:48.

Od początku spotkania „Duma Bielan” ruszyła do ataku, systematycznie powiększając swoją przewagę punktową. W końcówce pierwszej kwarty podopieczni Marcina Olesińskiego spuścili nieco z wysokiego tonu, w efekcie czego prowadzili zaledwie trzema punktami. Druga kwarta to kompletna dominacja ze strony „Hutników”, którzy pozwoli rzucić sobie zaledwie pięć punktów.

Po zmianie stron licznie zgromadzeni tego dnia kibice w hali przy ulicy Lindego byli świadkami nieco lepszej gry w wykonaniu drużyny gości. Legioniści  solidnie prezentowali się w ataku, dobrze bronili i ostatecznie trzecią kwartę wygrali 23:14. Na niewiele się to jednak zdało,  gdyż w sobotę kapitalnie dysponowani byli koszykarze bielańskiej drużyny. W ostatniej kwarcie odzyskali panowanie na  parkiecie i wygrali całe spotkanie aż 72:48.

Już za tydzień zawodnicy prowadzeni przez Marcina Olesińskiego we własnej hali podejmą lidera rozgrywek Legion Legionowo.

HUTNIK WARSZAWA – LEGIA WARSZAWA 72:48 (16:13, 19:5, 14:23, 23:7)

HUTNIK Tomasz Czerniakowski 4, Rafał Pstrokoński 7, Daniel Kaniewski, Kamil Kłosiński 2, Michał Hausner 8, Patryk Andres 2, Mateusz Pasternak, Marcin Biranowski 2, Piotr Wójcik 23, Marcin Bakuła 8, Tomasz Królik 8, Krzysztof Rybarczyk 8, Adam Błaszczyk 2 TRENER Marcin Olesiński

LEGIA Daniel Solanikow 3, Sebastian Stasiak, Wojciech Szpyrka 9, Patryk Książek, Dominik Brandt, Jan Chruściel 13, Marcin Wieczorkowski, Michał Ściborek, Michał Otto 19, Kajetan Kozieł 2, Dominik Gałązka, Maciej Jankowski 2 TRENER Robert Chabelski