mobile
REKLAMA

Derby stolicy dla Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej!

W ostatni weekend rozegrano pierwszą kolejkę IV ligi okręgowej D1 Młodzik grupa 3. Na Bemowie spotkali się młodzi adepci futbolu reprezentujący GKS Świt Warszawa oraz Warszawską Akademię Piłki Nożnej.

Marcin Kalicki
Derby stolicy dla Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej!

Zgromadzeni na stadionie przy ul. Oświatowej kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Choć to piłka nożna na poziomie młodzieżowym to na boisku nie było wcale tego widać. Płynne akcje, nietuzinkowe podania czy doskonałe dryblingi wskazywały na wysoki poziom wyszkolenia piłkarzy. Ostatecznie po ciekawym, atrakcyjnym dla oka i porywającym spotkaniu zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej, którzy pokonali rywali w derbach stolicy 3:1.

- W pierwszym meczu nowego sezonu zespół rocznika 2006 podejmował na wyjeździe drużynę Świtu Warszawa. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Akademicy wygrali 3:1 i tym samym zdobyli cenne trzy punkty. Bardzo cieszy ogromne zaangażowanie włożone przez chłopców w to spotkanie. Każdy z piętnastu powołanych zawodników dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Zespół był zdeterminowany od pierwszej do ostatniej minuty za co został nagrodzony owacją na stojąco przez licznie zgromadzonych rodziców. Był to dopiero pierwszy mecz sezonu, ale już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania - powiedział na gorąco po meczu Mateusz Kutra, trener WAPN rocznika 2006.

Następny mecz młodzi zawodnicy Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z tej kategorii wiekowej rozegrają już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:45 na boisku przy Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a. Przeciwnikiem Akademików będzie drużyna KS Ursus II Warszawa.

Fot. Warszawska Akademia Piłki Nożnej

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda